dentysta
- Zdrowie i uroda

Gdzie wykonać leczenie kanałowe?

Każdy dentysta Kraków posiada stosowne uprawnienia do tego, by wykonywać leczenie kanałowe Kraków jest więc częstym miejscem wykonywania takiego zabiegu. Nie powinno się jednak przeprowadzać go w pierwszym lepszym napotkanym gabinecie. Endodoncja Kraków jest zbyt poważną kwestią, by wykonanie takiego leczenia powierzyć stomatologowi, który być może nie poradzi sobie z tym na odpowiednim poziomie.

Ważne zaangażowanie

Wykonanie leczenia kanałowego w Krakowie i w każdym innym miejscu nie jest tak proste jak zwyczajne wyleczenie zębów. W zabiegu tym chodzi bowiem o usunięcie zainfekowanej tkanki – miazgi zębowej, z kanałów zębowych, które znajdują się w korzeniach zębów. Są to miejsca trudno dostępne, bardzo ciasne, a jednocześnie dość długie. Dentysta Kraków operuje więc bardzo cienkimi narzędziami piłująco-penetrującymi, przypominającymi grubsze igły. Jednocześnie kluczowe jest, by cała tkanka została usunięta. Dentysta Kraków musi więc działać bardzo precyzyjnie, co wymaga od niego uwagi, staranności, zaangażowania, ale też cierpliwości. Zabiegi te czasem trwają na tyle długo, że są rozkładane na kilka wizyt – stomatolog ma na uwadze fakt, że pacjent nie jest w stanie bardzo długo trzymać otwartej jamy ustnej (zresztą nie tylko z tego powodu leczenie kanałowe Kraków często trwa nawet i 5 wizyt!). Poza tym leczenie endodontyczne Kraków musi być jednak przede wszystkim w pełni skuteczne. Nie będzie miało sensu jeśli choćby odrobina tkanki pozostanie w kanale. Może wówczas nadal dawać przykre objawy i zagrażać zdrowiu pacjenta, wobec czego konieczne może być ponowne leczenie, co będzie i uciążliwe, i wygeneruje następne koszty. Z tego też powodu często warto od razu wykonać zabieg, jakim jest endodoncja mikroskopowa Kraków ma zaś wiele miejsc, gdzie można ją przeprowadzić.

Endodoncja mikroskopowa Kraków – dlaczego jest lepsza?

Obecnie stomatolodzy, chcąc zapewnić swym pacjentom jeszcze lepszą opiekę, coraz częściej wyposażają swoje gabinety w sprzęt do endodoncji mikroskopowej. Takie leczenie kanałowe Kraków, przeprowadzane z użyciem mikroskopu, jest dużo dokładniejsze. Niestety zwykle wiąże się z koniecznością zupełnego zeszlifowania korony, by można było bez trudu dostać się do kanałów zębowych (potem dokonuje się odbudowy korony – dzięki temu też ząb nie zmienia koloru, co jest typowe dla martwych zębów po leczeniu kanałowym – często stają się one sine!). Fakt jednak, że pozwala to uniknąć poważnych konsekwencji, z pewnością to wynagradza – ząb zostaje wyleczony w pełni dokładnie.

Podziel się