Panele styropianowe
- Dom i ogród

Panele styropianowe a szyk i elegancja w każdym wnętrzu

Panele sufitowe oraz kasetony styropianowe na ścianę to produkty, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Dziś można je bardzo często spotkać praktycznie w każdego rodzaju wnętrzu, zarówno klasycznym jak i nowoczesnym. Stanowią one niezwykle oryginalną ozdobę nie tylko poszczególnych mieszkań prywatnych, lecz także wielu pomieszczeń biurowych.

Kasetony ścienne ‒ jakie wybrać?

Ze względu na wciąż niesłabnącą popularność kasetony styropianowe na ścianę to produkty powszechnie dostępne na rynku budowlanym. Ich wybór jest niezwykle bogaty. Poszczególne produkty charakteryzują się ciekawą formą oraz różnymi rozmiarami. Dają one zawsze doskonałą możliwość wyciszenia pomieszczenia oraz ukrycia wszelkich niedoskonałości ścian. Szeroka dostępność faktur oraz wzorów pozwala każdemu klientowi dobrać kasetony idealnie do stylu posiadanego mieszkania.

Decydując się na zakup warto zainwestować w tradycyjne kasetony ścienne w kolorze bieli, które to można pomalować farbą na wybrany kolor. Podczas zakupu warto też zwrócić szczególną uwagę na grubość. W ofercie znajdują się bowiem kasetony styropianowe na ścianę o grubości od 0,5 cm do nawet 3,5 cm. Jeśli kasetony są grubsze, to wówczas zazwyczaj posiadają bardziej wypukły wzór.

Kasetony 3D – niezwykłe piękno i elegancja

Pośród wielu kasetonów ściennych i sufitowych ogromną popularnością cieszą się nowoczesne produkty 3D, które to potrafią nadać każdemu pomieszczeniu niezwykłego uroku. W pełni precyzyjnie wykonane kasetony w technologii 3D gwarantują, że każda powierzchnia na której zostaną położone będzie zachwycać oraz przyciągać wiele wzroków.

Szeroka paleta wzorów, począwszy od misternych barokowych zdobień, aż po minimalistyczne oraz nieco zaznaczone kształty, daje każdemu klientowi niesamowitą możliwość wyboru. Decydując się na montaż kasetonów 3D można zyskać w swym mieszkaniu nie tylko piękne wnętrze, lecz także dodatkową warstwę izolacji cieplnej oraz akustycznej.

Kasetony i panele sufitowe – jak zamontować?

Gustowna dekoracja sufitu potrafi odmienić każde wnętrze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów, którzy to pragną posiadać piękne i nowoczesne mieszkanie producenci oferują wysokiej jakości kasetony oraz panele sufitowe. W bogatej ofercie znajduje się niezliczona ilość wzorów poszczególnych produktów.

Kasetony sufitowe są bardzo łatwe w montażu. W tym celu wystarczy wyposażyć się w odpowiedni klej oraz szpachelkę.Przed ich przyklejeniem do sufitu należy zawsze przygotować dobry grunt, dzięki któremu kasetony nie będą z czasem odpadały.

Montaż należy zawsze rozpocząć od środka sufitu i kierować się w kierunku ścian. Działanie takie pozwala bowiem zachować odpowiednią symetrię, a poszczególne elementy konieczne do przycięcia znajdą się na zetknięciu z linią ścian.

Kasetony to produkt w który warto zainwestować chcąc cieszyć się z posiadania pięknego oraz oryginalnego wnętrza o niesamowitej elegancji.

Podziel się