Fluoryzacja
- Zdrowie i uroda

Fluoryzacja – co warto wiedzieć?

Fluoryzacja to prosty, nieinwazyjny zabieg stomatologiczny, znany od wielu lat. Obecnie wykonywany jest dość często ze względu na skuteczność w zakresie przeciwdziałania próchnicy. Czym jest fluoryzacja? W jakim celu wykonuje się zabieg? Dlaczego warto postawić na dobrą klinikę dentystyczną?

Co to jest fluoryzacja zębów i po co się ją wykonuje?

Zabieg fluoryzacji to usługa dentystyczna związana z zastosowaniem fluoru. Pierwiastek ten spełnia bardzo ważną rolę w organizmie, a jego brak prowadzi do wielu zaburzeń związanych z zębami i kośćmi. Jedną z chorób, których przyczynę stanowi deficyt fluoru, jest próchnica. Jeśli więc pacjent przyjmuje na co dzień zbyt mało pierwiastka w naturalnych produktach spożywczych (jak mleko, orzechy, rośliny strączkowe) lub artykułach kosmetycznych (pasta do zębów, płyn do płukania jamy ustnej), wówczas jego uzębienie może ulec znacznemu osłabieniu. Aby uniknąć pojawiania się ubytków, Klinika dentystyczna Szczecin proponuje fluoryzację. Dzięki zabiegowi zęby nie są tak narażone na działanie bakterii i rozmaitych kwasów. Ponadto wzmacnia się szkliwo, a miejsca z niewielkimi ubytkami mogą zostać odbudowane. Stomatolog Szczecin wykonuje zabieg nie tylko w celu przeciwdziałania próchnicy, ale również jako środek zapobiegający przebarwieniom oraz nadwrażliwości zębów. Dolegliwość ta potrafi być równie nieprzyjemna i powodować ból powstały na skutek działania np. zimna.

Przebieg fluoryzacji

Aby poddać się fluoryzacji, pacjent musi zgłosić się do dobrego gabinetu (takiego jak np. Stomatolog Szczecin). Zabieg nie jest trudny, trwa krótko, nie wywołuje bólu, nie wymaga też znieczulenia. Całość przebiega więc w 100% bezpiecznie dla pacjenta. Nie należy zatem obawiać się ryzyka, negatywnych doznań czy dyskomfortu. Fluoryzacja, którą przeprowadza m.in. Klinika dentystyczna Szczecin, polega na nałożeniu na uzębienie środka o wysokiej zawartości fluoru. Zazwyczaj produkt ten ma postać lakieru, żelu bądź pianki. Wcześniej jednak stomatolog dokonuje dokładnego oczyszczenia zębów. Po nałożeniu fluoru konieczne jest powstrzymanie się od jedzenia i picia, a także mycia zębów. Dentysta Szczecin wyjaśnia pacjentom dokładne zasady postępowania.

Dlaczego warto wybrać dobrego specjalistę?

Fluoryzacja nie jest skomplikowanym zabiegiem, ale mimo to należy wybrać odpowiednie miejsce do jej wykonania. Niewłaściwe przeprowadzenie czynności może przynieść nieprzyjemne skutki uboczne związane np. z użyciem nadmiernych ilości produktu zawierającego fluor, a w efekcie doprowadzić do zatrucia pierwiastkiem, osłabienia organizmu itp. Z tego powodu należy wybrać dobrego specjalistę. Profesjonalną i skuteczną fluoryzację wykona np. Dentysta Szczecin. W gabinecie można liczyć na fachową obsługę i bezpieczne przeprowadzenie zabiegu.

Podziel się