Stomatolog Szczecin
- Zdrowie i uroda

Problemy z zębami i ich rozwiązanie

Dzisiaj coraz więcej mieszkańców Szczecina, jak i innych miast, stara się zadbać o swoje zęby. Jednak, jak się szybko okazuje, jest bardzo wielu specjalistów z dziedziny stomatologii. Kiedy i jaka osoba z kliniki dentystycznej Szczecin będzie mogła pomóc?

Stomatolog Szczecin – różne oblicza tego specjalisty

Na początek warto w zasadzie powiedzieć, że dzisiaj mamy naprawdę wiele różnych specjalizacji w stomatologii. Zasadniczo, kończąc studia stomatologiczne, uzyskuje się tytuł lekarza stomatologii. Niektórzy specjalizują się jednak dodatkowo jeszcze dalej, stawiając na różne inne ciekawe dziedziny stomatologii.

Kiedy idziemy do miejsca, jakim jest klinika dentystyczna Szczecin, to na pewno nieraz spotykamy się z różnego rodzaju lekarzami. Który z nich pomoże przy jakim problemie?

1) Krzywe zęby

Tak popularnie określane są wady zgryzu i pomoże nam tutaj z pewnością dentysta Szczecin, który specjalizuje się w ortodoncji. Co dokładniej kryje się pod pojęciem krzywych zębów? Otóż chodzić tu może o różne problemy – o to, że jeden ząb rośnie w innym kierunku, że zęby nie są ustawione prosto, że nie zachodzą na siebie tak, jak powinny. Często wówczas konieczne jest założenie aparatu na zęby.

2) Braki w uzębieniu

Niestety, czasem zdarza się, że brakuje nam zęba albo i kilku. Wiele osób niestety zostawia taki przerwy – zdecydowanie jednak nie prezentują się one zbyt estetycznie, a co więcej – niestety także osłabiają zęby obok. Jaki dentysta Szczecin będzie mógł coś na to poradzić? Oczywiście będzie to protetyk albo implantolog – lekarze tej specjalności na pewno zaradzą coś na ubytki w uzębieniu.

3) Krwawiące dziąsła

Wiele osób ma także problem z dziąsłami. Co w zasadzie można na to poradzić? Otóż tutaj przyda się stomatolog Szczecin, który specjalizuje się w periodontologii. Jest to osoba, która zajmuje się schorzeniami dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.

4) Zęby dolne nachodzące na zęby górne

Czasem jest też tak, że nie do końca chodzi o to, że zęby są krzywe, lecz problem dotyczy tego, że są zupełnie nieprawidłowo ustawione. Przykładowo broda jest zbyt wysunięta i zęby dolne nachodzą na górne. Efekt nie jest za bardzo estetyczny, a co więcej – taka sytuacja może powodować bóle w stawie skroniowo – żuchwowym oraz inne. Kto się może tym zająć?

Otóż najlepszym miejscem będzie klinika dentystyczna Szczecin posiadająca specjalistów z zakresu chirurgii szczękowo – twarzowej. Dzięki nim, uda się uratować prawie każdy zgryz i cieszyć naprawdę pięknym uśmiechem każdego dnia.

Podziel się