komputery poleasingowe
- Technologia

Markowe urządzenia w niewygórowanej cenie, czyli komputery poleasingowe

Zakup komputera może często wiązać się ze sporymi kosztami. Jeśli chcesz uniknąć konieczności nabycia laptopa na raty, a jednocześnie nie wydać wszelkich oszczędności – rozważ zakup używanego komputera. Jak to działa?

Urządzenie poleasingowe w sprzedaży

Tanie laptopy poleasingowe to nic innego jak urządzenia, które po prostu wróciły do firmy wynajmującej sprzęt po zakończeniu umowy wypożyczenia. Fakt, że komputer ponownie znajduje się w firmie oznacza, że leasingobiorca nie zdecydował się na jego zakup w atrakcyjnej cenie.

Warto zaznaczyć, że to nie oznacza, iż sprzęt jest niskiej jakości lub zawodny. Z leasingu najczęściej korzystają firmy, które używają urządzeń najnowszej klasy. Używane komputery, znajdujące się w obrocie od kilku lat, choć atrakcyjne dla zwykłego użytkownika – wielu przedsiębiorstwom nie dostarczają już zadowalających rozwiązań technicznych.

Brak strat dla leasingodawcy

Z wyżej wskazanych przyczyn, firmy zajmujące się wynajmem urządzeń, sprzedają komputery poleasingowe w atrakcyjnych cenach. Wszelkie sprzęty charakteryzują się wysoką jakością i z reguły są to produkty powszechnie znanych i cenionych marek. To oznacza, że te tanie laptopy wcale nie są gorsze od nowych sprzętów, co często próbują sugerować sprzedawcy.

Używane komputery przed wystawieniem ich na sprzedaż są sprawdzane pod kątem sprawności technicznej i przywracane do ustawień fabrycznych. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że zajdzie konieczność usuwania cudzych plików we własnym zakresie. Otrzymujemy gotowy do użytkowania, niedrogi komputer, dzięki któremu nie musimy już wydawać ogromnych sum na dobrej jakości sprzęt.

Czy używany komputer to ryzyko?

Wiele osób wskazuje, że komputery poleasingowe mogą zepsuć się w każdej chwili. Jednak warto wskazać, że tego rodzaju urządzenia są stosunkowo nowe – liczą sobie zazwyczaj nie więcej niż dwa czy trzy lata. Ryzyko uszkodzenia w takim przypadku jest naprawdę niewielkie i, co za tym idzie – nie ma się czego obawiać. Oczywiście, jak w przypadku niemalże każdego używanego sprzętu – trzeba liczyć się z tym, że prędzej czy później dojdzie do jakiejś awarii.

Jednocześnie, warto nadmienić, że urządzenia poleasingowe cechują się na tyle niską ceną, że mimo potencjalnego ryzyka uszkodzenia – warto w nie inwestować. To rozwiązanie korzystne zarówno dla planety (generowanie mniejszej ilości elektrośmieci poprawia stan Ziemi), jak i portfela. Leasingodawcy często sprzedają urządzenia po naprawdę niskich cenach, bowiem z punktu widzenia ich działalności – są bezużyteczne.

Podziel się