dentysta, stomatolog
- Zdrowie i uroda

Proteza na implantach – czy to się opłaca?

Bardzo wiele osób w dojrzałym wieku ma poważny problem ze swoim uzębieniem. Nie powinniśmy zapominać o tym, że w tym przypadku bardzo ważne jest między innymi aby systematycznie dbać o pielęgnację swoich zębów, co z pewnością pomoże nam uniknąć próchnicy. Jednak czasem to nie pomaga. Co możemy w takich przypadkach zrobić?

Choroby jamy ustnej coraz bardziej popularne

Niestety nawet pomimo systematycznej pielęgnacji naszej jamy ustnej może okazać się, że przykładowo będziemy mieć duży problem z chorobami, które mogą dotykać nie tylko nasze uzębienie, ale także i dziąsła. W takich przypadkach istotne jest aby jak najszybciej udać się do stomatologa.

Tylko on może nam tak naprawdę pomóc i na pewno zaleci nam jakieś leczenie. Jeżeli pozostawimy ten stan może okazać się, że za chwilę po prostu będzie jeszcze gorzej. Bardzo często niestety na skutek takich chorób uzębienie może nam po prostu wypaść. Możemy nie mieć na to żadnego wpływu. Co można w tym przypadku zrobić?

Coraz bardziej popularna proteza na implantach

Jeżeli chcemy jak najszybciej odmienić naszą jamę ustną i tym samym zależy nam na tym, aby mieć pełne uzębienie, powinniśmy zdecydować się na protezę na implantach. Gdy nie mamy przykładowo uzębienia w danym miejscu i nasza proteza nie ma tak jakby punktu zaczepienia, bardzo ważne jest aby wymyśleć jakieś inne rozwiązanie.

Zdecydowanie taka proteza na implantach jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ choć kosztuje nieco więcej niż standardowe, ruchome rozwiązania, może okazać się, że jest bardzo wygodna. Zatem szczęka na implantach cena czy rzeczywiście jest taka wysoka?

Szczęka na implantach cena – jaka jest najlepsza?

Na pewno musimy mieć świadomość tego, że leczenie oraz wykonanie pracy protetycznej, która ma być zamocowana na stałe w naszej jamie ustnej będzie kosztowała nieco więcej, niż protezy ruchome. Taka proteza na implantach cena to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Sam etap zakładania implantu lub implantów jest dość długi, ponieważ powinniśmy w tym przypadku odbyć kilka wizyt. Dodatkowo proteza na implantach cena jest w dużej mierze uzależniona od stopu, na jakim wykonuje się pracę. Dostępne są między innymi standardowe stopy na bazie chromu oraz niklu. Jednak jeżeli pacjenci są na nie uczuleni, w tym przypadku stosuje się między innymi srebro lub złoto.

Podziel się