dentysta, stomatolog
- Zdrowie i uroda

Wszystko o implantach zębowych

Ubytki w łuku zębowym są stresujące dla bardzo wielu ludzi. Brak zębów nie wyglądają estetycznie, mogą łączyć się z poczuciem wstydu i zażenowania. Co więcej, jeżeli nie posiada się wszystkich zębów, nie można normalnie gryźć, co po prostu utrudnia życie. W takiej sytuacji warto rozważyć wszczepienie implantów. Implanty zębowe Bielsko Biała to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu każdy pacjent może czuć się pewnie

Czym są implanty zębów Bielsko Biała?

Stomatologia estetyczna i implantologia rozwijają się niesamowicie w ostatnich latach, dostarczając coraz lepsze rozwiązania dla pacjentów. Jednym z nich są implanty Bielsko Biała. Wszczepienie implantów pozwala na odbudowę zęba w sposób, który prezentuje się niezwykle estetycznie. Taki ząb jest trwały, a w zgryzie funkcjonuje jak naturalny ząb pacjenta. To ogromne plusy tego rozwiązania.

Implanty Bielsko Biała

Po wyrwaniu zęba najlepiej od razu skontaktować się z lekarzem, aby ustalić plan odbudowy zęba. Jeżeli nie doszło do zaniku kości szczękowej, implanty będzie można założyć stosunkowo szybko, tuż po wygojeniu się rany po wyrwanym zębie. Proces gojenia się implantu trwa przez kilka miesięcy, dlatego w tym czasie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejny etap. Jest nim założenie zęba wkręcanego na implant.

Implanty zębowe Bielsko Biała – koszty


Jakie są koszty implantów zębowych? Niestety stosunkowo duże. Pojedynczy implant, a następnie ząb założony na nim to często wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest między innymi od rozwiązań konkretnych marek, na których pracują implantolodzy. Jeżeli kość nie jest mocna, chirurg stomatolog nie zdecyduje się na wszczepienie implantu, wcześniej trzeba przejść leczenie kości. To wydatek około kilku tysięcy złotych. Może to zatem dodatkowo podnieść koszty całego leczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębów Bielsko Biała?

Dlaczego warto zdecydować się na to nowoczesne rozwiązanie, chociaż jego cena jest tak wysoka? Po pierwsze ze względu na trwałość. Jeżeli implanty zębów Bielsko Biała prawidłowo zrośnie się z kością, będzie służyć człowiekowi tak naprawdę do końca życia. W przyszłości, w sytuacji utraty innych zębów, będzie istniała możliwość założenia stałej protezy mocowanej na implantach. Po drugie ząb odbudowany na implancie prezentuje się jak ząb naturalny i jest bardzo wygodny dla pacjenta.

Podziel się