kasetony, panele 3d
- Dom i ogród

Dlaczego warto postawić na modne kasetony 3d?

Modne i stylowe kasetony 3d spełniają nie tylko zadania dekoracyjne, dlatego też coraz częściej spotkać je można w mieszkaniach prywatnych, biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Jest to idealny materiał wykończeniowy dla tych osób, które chcą uzyskać nietuzinkowe rozwiązania wnętrzarskie.

Jakie największe plusy?

Oryginalne kasetony 3d wyróżniają się błyskawicznym i bardzo prostym montażem. Po dokładnym zagruntowaniu wybranej powierzchni można przykleić panele za pomocą specjalnego kleju. Jest to uniwersalne i ekologiczne rozwiązanie z którym poradzą sobie nawet amatorzy. Kasetony 3d są bardzo lekkie, dzięki czemu nie ma problemu z ich montażem i transportem. Olbrzymia popularność wynika z bardzo atrakcyjnej ceny i luksusowego wyglądu. Dla inwestorów bardzo dużym plusem jest również to, że do wyboru są dziesiątki dostępnych wzorów. Najbardziej wytrzymałe są oczywiście najdroższe panele 3d, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Nie tylko same plusy

Panele dekoracyjne 3d mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad, które należy wziąć pod uwagę. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że moda na panele 3d przemija dość szybko. Na szczęście stare kasetony można bardzo szybko usunąć i położyć nowe modele. Uważać należy przede wszystkim na najtańsze modele. Problemy pojawiają się zwłaszcza w przypadku białych paneli 3d, które zbiegiem czasu mogą żółknąć. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że panele wykonane z niskiej jakości materiałów mogą ograniczać cyrkulację powietrza w mieszkaniu.

Jakie panele wybrać?

Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście panele dekoracyjne 3d z PCV. Ich największym atutem jest niesamowita wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie można zapominać także o gipsowych panelach dekoracyjnych, które dostępne są praktycznie w każdej wersji kolorystycznej. Szerokie i różnorodne wzornictwo sprawia, że kasetony 3d można dopasować do każdego pomieszczenia. Wysokiej jakości kasetony ścienne od renomowanych producentów można kupić już od 300 do 400 zł/m2. Większość paneli przykleja się bezpośrednio do ściany za pomocą zwykłego kleju montażowego albo gipsowego. Wiele modeli można dodatkowo przymocować do ściany za pomocą wkrętów, dzięki czemu ograniczy się ryzyko oderwania od podłoża.

Podziel się