implanty zębowe, kiedy są potrzebne
- Zdrowie i uroda

Kiedy implanty zębowe są koniecznością?

Nikt nie lubi usuwania swoich stałych zębów. Niestety, jeśli dany ząb nie nadaje się już do leczenia, jego usunięcie jest koniecznością. Stomatolog musi to zrobić. W zasadzie jeszcze przed usunięciem zęba, warto pomyśleć o tym, by zastąpić go implantem. Implanty są w tej sytuacji koniecznością, bowiem usunięty ząb może wpłynąć na stan co najmniej części uzębienia.

Do czego wykorzystuje się implanty zębowe?

Implanty zębowe są popularnym zabiegiem stomatologicznym, który służy do zastąpienia lub uzupełnienia utraconych zębów. Implanty zębowe są zazwyczaj wykonane z tytanu, który jest biokompatybilny i może być bezpiecznie wszczepiony do kości szczęki. Po wszczepieniu implantu, staje się on trwałą częścią szczęki i dostarcza wsparcia dla protez, mostów lub koron zębowych.

Implanty zębowe są wykorzystywane do wielu celów. Jednym z najczęstszych jest uzupełnienie utraconych zębów. Implanty zębowe mogą być stosowane do uzupełnienia pojedynczych zębów lub zastąpienia całych ubytków zębowych, takich jak ubytki pochodzące z próchnicy lub urazów. Implanty zębowe są również często stosowane do wspierania i utrzymywania protez, mostów lub koron zębowych w jednym miejscu. W ten sposób umożliwiają pacjentom odzyskanie funkcji gryzienia i mowy, które mogłyby inaczej być utracone.

Implanty zębowe są również wykorzystywane do wsparcia w przypadku innych zabiegów stomatologicznych, takich jak leczenie złamanych zębów lub zabiegów periodontologicznych, które mają na celu zachowanie zdrowego dziąsła. Implanty zębowe mogą być również stosowane jako alternatywa dla konwencjonalnych metod leczenia chorób przyzębia.

Oprócz swoich praktycznych zastosowań, implanty zębowe są również używane do celów estetycznych. Implanty zębowe są dostępne w różnych kolorach i kształtach, aby pasować do naturalnych zębów pacjenta. Mogą być również stosowane do poprawy wyglądu ust, poprzez zastąpienie brakujących zębów.

Sąsiednie zęby mogą zacząć się pochylać.

Implanty zębowe są potrzebne z jednego powodu. Po usunięciu zęba lub zębów powstaje w uzębieniu puste miejsce. Sąsiednie zęby mogą więc zacząć się w tym kierunku pochylać, ruszać. Oczywiście w przypadku przednich zębów implanty są potrzebne też ze względów estetycznych. Braki w uzębieniu bowiem bardzo psują ogólny wygląd zębów. Człowiek, który ma świadomość braku któregoś z przednich zębów, wie doskonale, że inni mogą to zobaczyć i niewątpliwie czuje się gorzej. Nie uśmiecha się, stara się ukryć fakt braków w uzębieniu

Jak są montowane implanty?

Podstawę implantu stomatolog może wstawić w dziąsło już po usunięciu starego zęba lub zębów. Podstawa jednak musi zrosnąć się z dziąsłem, nie ma więc możliwości wstawienia implantu stałego natychmiast. Możliwe są jednak czasowe implanty. Wyglądają one jak normalne zęby, więc likwidują defekt estetyczny związany z brakiem uzębienia, jednak nie można takim implantem – na przykład – nagryzać twardych pokarmów, żeby go nie zniszczyć. Stałe implanty zębowe możliwe są do wstawienia dopiero po kilku tygodniach. Czasami proces wrastania podstawy implantu w dziąsło trwa nawet do dwóch – trzech miesięcy.

Wstawienie implantu lub implantów.

Samo wstawienie implantu lub implantów nie jest już problemem. Jeśli podstawa implantu wrosła w dziąsło i jest mocno osadzona, stomatolog w taka podstawę implant po prostu wkręca. Takie wkręcanie nie jest ani trudne ani bolesne. Dobrze dobrany implant nie będzie różnił się kształtem ani kolorem od uzębienia, nikt więc nie będzie w stanie się zorientować, że takim implant mamy założony. Powinien on wystarczyć na wiele lat, jednak wszystko zależy od tego, jakiej on będzie jakości. Warto więc zawsze stawiać na implanty zębowe Gliwice, których jakość jest doskonała. Jest to rzecz jasna większy wydatek, jednak można mieć pewność, że taki implant nie będzie sprawiać kłopotów przez wiele lat. Nie będzie też potrzeby jego wymiany, a więc i kolejnych wydatków.

Podsumowanie

Podsumowując, implanty zębowe są popularnym zabiegiem stomatologicznym stosowanym do wielu celów. Są one często wykorzystywane do uzupełniania i zastępowania utraconych zębów, wspierania protez, mostów lub koron zębowych, wsparcia leczenia przyzębia oraz w celach estetycznych. Implanty zębowe są zazwyczaj wykonywane z tytanu, który jest biokompatybilny i może być bezpiecznie wszczepiony do kości szczęki.

Kiedy implanty zębowe są koniecznością?

Implanty zębowe są koniecznością, gdy zęby są zbyt zniszczone lub złamane, by je naprawić. Mogą być również wymagane, gdy ludzie tracą zęby z powodu próchnicy lub starzenia się. Implanty są również często wykorzystywane do wypełniania ubytków po usunięciu zębów.

Czy implanty zębowe są długoterminowym rozwiązaniem?

Tak, implanty zębowe są długoterminowym rozwiązaniem, dzięki czemu mogą trwać przez całe życie. Implanty zębowe są zwykle wykonane z trwałych materiałów, które pozostają w stanie nienaruszonym przez lata.

Czy implanty zębowe są bolesne?

Implanty zębowe są wykonywane przez specjalistów, którzy minimalizują ból i dyskomfort podczas procesu. Większość pacjentów odczuwa tylko niewielki, umiarkowany ból po zabiegu. Przeprowadzane są również znieczulenia, aby zmniejszyć ból i dyskomfort.

Podziel się