wizyta u stomatologa, dentysta
- Zdrowie i uroda

Wszczepienie implantów zębowych

Z pewnością każdy chce posiadać zdrowe i mocne zęby. Piękny uśmiech nie tylko zwiększa naszą pewność siebie, ale sprawia, że jesteśmy również lepiej odbierani przez innych.

Przyczyny braków w uzębieniu

Dlatego szczególnie ważne są regularne wizyty u stomatologa, który może wtedy sprawdzić stan naszego uzębienia. Niestety nieleczona próchnica może doprowadzić do nieodwracalnego stanu zapalnego, z którego jedynym wyjściem będzie ekstrakcja zęba, czyli jego usunięcie. Lekarz oczywiście podejmie próbę leczenia, jeśli widzi minimalną szansę na wyleczenie, ale po wyrwaniu, jedyną opcją są implanty Gliwice. Implanty zębowe Gliwice powinny być stosowane przez doświadczonego stomatologa, który posiada wiedzę z zakresu implantologii. Wszczepienie implanta zębowego nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać, dlatego jest do tego potrzebne odpowiednie doświadczenie i wiedza stomatologiczna. W dzisiejszych czasach braki w uzębieniu można bardzo szybko uzupełnić, dlatego nie trzeba się o nic martwić. Implanty zębowe są bardzo trwałe i wytrzymałe, dlatego powinny spokojnie posłużyć przez wiele lat. Implanty Śląsk pomagają wypełnić ubytki, a profesjonalny stomatolog zrobi to tak, że nawet nikt nie będzie wiedział, że to sztuczny ząb.

Wizyta u stomatologa

Przyczyny braków zębowych są różne, ale najczęściej są to urazy mechaniczne oraz długo nieleczona próchnica. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektórzy potrafią nawet latami nie odwiedzać dentysty, ponieważ ogarnia ich paniczny strach przed gabinetem dentystycznym. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ obecnie prawie wszystkie zabiegi mogą być wykonane przy znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent praktycznie nie odczuwa bólu. Warto się zdecydować na implant w przypadku pojedynczego ubytku. Po wstawieniu implantu umieszcza się jeszcze na nim koronę. Może się zdarzyć pacjent, którego cała szczęka jest pozbawiona uzębienia. W takiej sytuacji należy umieścić kilka implantów. Implanty zębowe są produkowane z wysokiej jakości materiałów, dlatego z reguły nie są one tanie. Najczęściej wykorzystuje się implanty cyrkonowe oraz tytanowe. Ich cena to zazwyczaj kilka tysięcy złotych i wynika z tego, że ceramiczny tlenek cyrkonu oraz tytan to stosunkowo drogie surowce. Każdy materiał jest przed użyciem badany, żeby wykluczyć wszelkie powikłania i zapewnić jak największe bezpieczeństwo pacjentom.

Podziel się