zdrowe zęby, dentysta, stomatolog
- Uncategorized

Kiedy wybrać implanty zębowe Gliwice?

Zdrowe i zadbane zęby to marzenie wielu osób. Niestety czasami zaniedbuje się zęby, co prowadzi do konieczności ich usuwania. Nowoczesne możliwości uzupełnienie luk w łuku zębowym pozwalają na naprawę tych błędów. Implanty zębowe Gliwice to jedna z tych opcji, o której warto dowiedzieć się więcej, jeżeli poszukuje się skutecznych metod leczenia stomatologicznego.

Implanty zębów Gliwice

Implanty Gliwice to opcja dla osób, które chcą zainwestować w zdrowie oraz wygląd swoich zębów. Nie da się ukryć, że to rozwiązanie dosyć kosztowne, ale z drugiej strony trwałe, estetyczne i bardzo funkcjonalne. Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, inwestycja w implanty zębowe Gliwice wydaje się naprawdę dobrym rozwiązaniem. Zanim podejmiemy decyzję na temat wszczepienia implantów, koniecznie trzeba umówić się z lekarzem stomatologiem, który specjalizuje się w tej dziedzinie. Lekarz musi dokonać diagnozy i ocenić, czy w przypadku konkretnego pacjenta implanty zębów Gliwice będą możliwą opcją do zastosowania.

Kiedy wybrać implanty Gliwice?

Pierwszy krok w stronę pełnego i pięknego uśmiechu to diagnoza. Lekarz musi ocenić, czy w przypadku danego pacjenta możliwe są implanty zębowe Gliwice. Niestety czasami kość, w którą należy wszczepić implant, jest zbyt słabej jakości, zatem wcześniej trzeba będzie przeprowadzić odpowiednie leczenie. To dodatkowo podnosi koszty leczenia implantologicznego. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że sytuacja taka najczęściej ma miejsce, gdy po wyrwaniu zębów przez wiele lat nie podjęło się decyzji o uzupełnieniu luki w łuku zębowym. Wtedy samoistnie dochodzi do zaniku kości, która później staje się zbyt słaba, by można było w niej umocować implant.

Ile kosztują implanty zębów Gliwice?

Jeżeli lekarz oceni, że możliwe jest wszczepienie implantów, trzeba nastawić się na spore koszty. Najpierw wszczepiana jest pierwsza śruba, która musi goić się przez kilka tygodni, a czasami nawet miesięcy. Dopiero później następuje drugi etap leczenia, jakim jest założenie tak zwanej śruby gojącej. Ten etap leczenia implantologicznego związany jest z cenami około kilku tysięcy złotych. Najczęściej mówi się o przedziale cenowym od 5 do 8 tysięcy. Później trzeba jeszcze zapłacić za ząb wkręcany w implant. To kolejny wydatek, który również łączy się z kwotami kilku tysięcy złotych. Jednym słowem cena pojedynczego zęba uzupełnionego w ten sposób to wydatek nawet kilkunastu tysięcy.

Podziel się