korony, mosty porcelanowe
- Zdrowie i uroda

Korony i mosty porcelanowe

Dbałość o stan uzębienia zapewnia cieszenie się zdrowymi i pięknymi zębami przez długie lata. Czasem jednak w szczęce pojawiają się nieestetycznie wyglądające ubytki. Zęby mogą wypadać samoistnie lub w wyniku ekstrakcji, gdy rosną nieprawidłowo, bądź nie kwalifikują się już do leczenia przez stomatologa. Niezależnie od przyczyny utraty zębów, można ponownie cieszyć się pełnym uzębieniem, korzystając z udogodnień, jakie daje współczesna medycyna. Można np. wstawić sobie trwałe implanty, jednak są one bardzo drogie. Tańszą alternatywą są korony porcelanowe, które tworzą tzw. mosty.

Mosty porcelanowe Poznań – co to oznacza?

Most jest stałym rodzajem uzupełnienia uzębienia. Zakładany jest, gdy występują ubytki pomiędzy zębami, więc opiera się na tych zębach, które pozostały. Czasem konieczne jest ich lekkie spiłowanie, aby możliwe było stworzenie mostu. Na posiadane zęby nakłada się korony i to z ich grupy powstają mosty. Mosty osadza się w jamie ustnej metodą cementowania. Dlatego właśnie są stabilne, nie przesuwają się i nie powodują dyskomfortu podczas spożywania pokarmów. Profesjonalne mosty porcelanowe Poznań zapewnia mieszkańcom Wielkopolski i nie tylko.

Korony porcelanowe Poznań dla każdego

Korony porcelanowe są odpowiednio trwałe oraz wytrzymałe, dlatego też z powodzeniem zastępują prawdziwe zęby. Ich osadzenie w szczęce wymaga elementu łączącego wykonanego z ceramiki lub metalu. Korony porcelanowe Poznań oferuje w wersji bardzo naturalistycznej, więc gołym okiem trudno zauważyć, że dana osoba ma wstawione zęby. Wzmocnienie koron mostami jest możliwe w określonych warunkach, gdy pacjent ma tylko nieznaczne braki w uzębieniu i są one rozlokowane w różnych miejscach szczęki. Wskazaniami do wykonania mostów są np. takie przesłanki jak: unikanie wad zgryzu, zapobieganie ruchomości pozostałych zębów, wykluczenie przyspieszonego procesu starzenia twarzy, względy estetyczne, etc.

Koronki na zęby Poznań jako optymalne rozwiązanie

Korony mogą stanowić samodzielne wypełnienia luki po zębie bądź uzupełnić ząb, który jest w jakimś stopniu naruszony. W tym drugim przypadku korony chronią zęby przed kruszeniem się i wzmacniają je odpowiednio. Koronki na zęby Poznań to świetna okazja, by wypełnić swoją jamę ustną wysokiej klasy materiałami prezentującymi się bardzo efektownie. Kolor koronek dobierany jest do barwy naturalnych zębów, dzięki czemu nie ma większego kontrastu.

Podziel się