leczenie zębów pod narkozą, dentysta, stomatologia
- Zdrowie i uroda

Leczenie zębów pod narkozą – co trzeba wiedzieć?

Choć każdy doskonale wie, jak ważne jest regularne leczenie zębów i zapobieganie nawet najmniejszym zmianom chorobowym, bardzo wiele osób zwyczajnie boi się wizyt u dentysty. Strach ten bywa na tyle duży, że osoby te zaniedbują stan swoich zębów. Jak się jednak okazuje, istnieje pewien sposób na to, aby go skutecznie pokonać. Chodzi oczywiście o leczenie zębów w narkozie.

Jak wygląda leczenie zębów w narkozie?

Jak każdy wie, podczas leczenia dentystycznego powszechne jest podawanie pacjentom znieczulenia miejscowego, dzięki czemu zabiegi nie wiążą się z bólem. Dla wielu osób jest to jednak niewystarczające i sam strach, który wiąże się z takim zabiegiem, jest dla nich paraliżujący. Rozwiązaniem w tym wypadku jest leczenie zębów pod narkozą.
Narkoza czy też inaczej znieczulenie ogólne to rozwiązanie, które szeroko stosowane jest podczas zabiegów chirurgicznych w szpitalach. Podanie narkozy sprawia, że pacjent w ciągu kilku chwil po prostu zasypia. Dzięki temu nie tylko nie czuje bólu podczas zabiegu, lecz również nie czuje strachu, a wszystkie procedury odbywają się, gdy jest on nieświadomy.

Ile kosztuje narkoza u dentysty?

Jak więc widać narkoza u dentysty to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie dla każdego, kto boi się zabiegów dentystycznych. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, jaki jest koszt takiego znieczulenia. Czy na pewno każdy może sobie na to pozwolić?
Wiedzieć trzeba, że stomatolog nie może samodzielnie podać narkozy, ponieważ nie ma do tego odpowiedniej wiedzy, ale i uprawnień. Oznacza to, że podczas zabiegu asystować mu musi anestezjolog. Znacznie podnosi to koszt takiego znieczulenia. Podczas gdy klasyczne znieczulenie miejscowe to wydatek około 150 złotych narkoza może kosztować nawet ponad 2 tysiące złotych.

Leczenie zębów pod narkozą — czy są jakieś przeciwwskazania?

Koszty wydane na leczenie zębów w narkozie są naprawdę wysokie. Co więcej, cena takiego znieczulenia nie musi być jedyną trudnością na drodze do bezstresowego zrealizowania zabiegu. Oprócz stanu portfela mogą istnieć również inne przeciwwskazania do podania narkozy.
Oczywiście podstawowym przeciwwskazaniem jest posiadanie uczulenia na środki podawane podczas narkozy. Co więcej, odradza się ją wszystkim tym, którzy cierpią na infekcji górnych dróg oddechowych, a także nie jest ona zalecana przy nadciśnieniu, cukrzycy lub przy chorobach nerek i płuc.

Inny artykuł w podobnej tematyce: https://cafe-bazylia.pl/ile-kosztuje-leczenie-u-stomatologa-prywatnie/

Podziel się