dentytsa, stomatolog
- Zdrowie i uroda

Lęk przed stomatologiem można pokonać

Paniczny lęk przed stomatologiem to problem wielu osób. Najczęściej ma on swoje uzasadnienie. Nikt nie boi się bowiem stomatologa bez powodu. Jeśli się boi, to znaczy, że wcześniej przeżył trudne i bolesne leczenie stomatologiczne i nie chce ponownie znaleźć się w takiej samej sytuacji i znowu cierpieć. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy dentysta Paniówki sprawia ból. Niejeden leczy bezboleśnie. Wizyty u stomatologa nie muszą być nieprzyjemne. Jak w to uwierzyć?

Bolesne leczenie stomatologiczne nie musi się powtórzyć

Warto przede wszystkim sobie uświadomić, że złe doświadczenia ze stomatologiem i ból podczas leczenia stomatologicznego to przeszłość. Taka sytuacja nie musi się powtórzyć, tym bardziej, jeśli złe doświadczenia z dentystą działy się lata temu. Wtedy rzeczywiście ból był częścią leczenia dentystycznego. Stomatolog Paniówki czasami celowo do niego doprowadzał, bo tylko wtedy miał pewność, że jego działania przyniosły efekt. Tak było między innymi przy leczeniu kanałowym. Ból był dla dentysty sygnałem, że dotarł do końca kanału i oczyścił go dokładnie. Obecnie, przy lepszym wyposażeniu gabinetów stomatologicznych i większych możliwościach dentystów, ból nie musi być częścią leczenia stomatologicznego.

Znieczulenia są doskonałe

W obecnych czasach stomatolog Paniówki ma do wyboru wiele opcji znieczulenia pacjenta. Znieczulenia, które daje pewność braku bólu przy leczeniu stomatologicznym. Nawet przy bardzo skomplikowanym leczeniu dentystycznym nie musi boleć. Oczywiście dentysta Paniówki nie musi znać progu bólu pacjenta, nie musi mieć świadomości, że jest niski. Jeśli pacjent się boi i nie chce, żeby leczenie dentystyczne wiązało się z bólem, zawsze może poprosić o dodatkowe znieczulenie. O to, by dentysta zadbał o to, by nie bolało.

Wizyta u stomatologa nie trwa długo

Warto też pamiętać, że wizyta u stomatologa nie trwa bardzo długo. Z reguły jest to maksymalnie kilka, kilkanaście minut. Każdy jest w stanie wytrzymać tak krótki czas na fotelu dentystycznym. Nawet jeśli dentysta w Paniówkach, podczas leczenia stomatologicznego spowoduje nieprzyjemne odczucia, potrwają one moment. 10-20 minut na fotelu dentystycznym to bardzo krótki czas. Każdy jest w stanie to wytrzymać.

Po leczeniu stomatologicznym nie musi boleć

Wiele osób ma świadomość, że dentysta Paniówki może użyć znieczulenia, jednak z czasem ono przestanie działać. Nie oznacza to jednak, że musi pojawić się ból. Dobre leki przeciwbólowe zapisane przez dentystę zapobiegną takim sytuacjom. Zawsze więc warto prosić dentystę o zapisanie takich leków.

Podsumowując

Dentysta w Paniówkach nie musi kojarzyć się z bólem. Warto zapomnieć o wcześniejszych doświadczeniach, prosić o znieczulenia, a przede wszystkim uwierzyć, że nie musi boleć. U dobrego dentysty w Paniówkach, świadomego tego, że pacjent boi się nieprzyjemnych doznań przy leczeniu stomatologicznym, z pewnością nie będzie boleć.

Podziel się