Pobieranie filmów z YouTube
- Technologia

Pobieranie filmów z YouTube

Współcześnie dostęp do szybkiego internetu sprawia, że coraz mniej osób decyduje się na pobieranie plików z internetu. Niemniej jednak wciąż jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mogą cieszyć się szybkim łączem internetowym. W związku z tym powstał poniższy artykuł, którego celem jest przybliżenie czytelnikom sposobów na pobieranie treści z YouTube. Jaki jest najefektywniejszy sposób na pobieranie filmików z tej platformy? O czym należy pamiętać podczas pobierania?

Pobieranie plików z serwisu YouTube

W pierwszej kolejności należy sobie uświadomić, że pobieranie filmów z YouTube jest dozwolone jedynie pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim pobrane pliki są przeznaczone jedynie do użytku własnego. Każda osoba, która chce upowszechniać i przekazywać pobrane materiały musi uzyskać zgodę autora. Niemniej jednak, jeżeli filmy pobrane w YouTube będą wykorzystywane jedynie do celów prywatnych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tej możliwości. O czym jeszcze należy pamiętać podczas ściągania?

Pobieranie piosenek z YouTube sprawia, że można cieszyć się zarówno ulubioną muzyką, jak i klipami w dowolnym momencie. Dzięki pobraniu plików na komputer lub telefon nie trzeba obawiać się utraty połączenia z łączem internetowym. Należy jednak mieć świadomość, że pobieranie wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Ściągając pliki YouTube zawsze istnieje ryzyko instalacji na komputerze złośliwego oprogramowania .Dlatego niezależnie od metody pobierania należy dołożyć wszelkich starań, aby podczas ściągania pliku na komputerze lub telefonie nie zostało zainstalowane niechciane oprogramowanie.

Jak pobierać filmy?

Wbrew pozorom pobieranie piosenek z YouTube nie jest tak trudne, jak początkowo może się wydawać. Chociaż nie ma możliwości bezpośredniego pobrania plików z serwisu YouTube, to można to z łatwością zrobić na trzy różne sposoby. Pobieranie treści z YouTube jest możliwe poprzez:

  • konwerter online,
  • oprogramowanie instalowane na
    komputerze/ telefonie,
  • instalację wtyczek do przeglądarki.

Oczywiście jednym z najprostszych i najszybszych sposobów jest wykorzystanie tzw. serwisów oferujących pobieranie filmów z YouTube. W takim wypadku wystarczy uruchomić stronę online oraz wkleić adres URL w udostępniony na stronie konwerter. Znakomita większość konwerterów oferuje pobranie plików zarówno w formatach multimedialnych, jak i w muzycznym formacie MP3.

Z kolei decydując się na odpowiednią wtyczkę do przeglądarki internetowej należy mieć na uwadze, że tego rodzaju rozwiązanie nie zawsze będzie prawidłowo funkcjonować. Dotyczy to szczególnie wtyczek do Google Chrome. Z kolei użytkownicy przeglądarki Firefox, czy też Opera nie będą mieli większych problemów ze znalezieniem odpowiednich wtyczek.

Podziel się