dentysta
- Zdrowie i uroda

Nadmiar słodyczy i strach przed dentystą przyczyną epidemii próchnicy wśród najmłodszych

Dzieci są miłośnikami słodyczy. Jedzą je namiętnie i nałogowo, jakby nie wiedziały, że ostatnim ogniwem tego procesu na pewno będzie dentysta Poznań i okoliczne kliniki stomatologiczne przyjmują rocznie wielu małych pacjentów, u których próchnica jest już bardzo zaawansowana, tak że trzeba usuwać mleczaki.

Dlaczego małe dzieci mają tak fatalny stan uzębienia?

    Po pierwsze, bo rodzice nie kontrolują, ile cukru zjada maluch i czy potem właściwie szoruje zęby. Na liście powinności rodziców względem dzieci na pewno numerem jeden współcześnie nie jest dentysta Poznań i tutejsze kliniki rzadko mają okazję u siebie gościć małych pacjentów, gdyż rodzice sądzą, że na wizytę tutaj jeszcze za wcześnie. Pokutuje także mit, że o mleczaki maluchów nie trzeba dbać, bo nawet jeśli się zepsują, wyrosną im przecież stałe zęby.

    Winę za taki stan ponoszą też dawne stereotypy i przekonania, że to tylko stres i ból dla dziecka klinika stomatologiczna Poznań stara się ocieplić wizerunek swoich placówek w oczach najmłodszych, ale nie wychodzi mu to najlepiej. Za pogorszenie się higieny jamy ustnej wśród najmłodszych odpowiada także brak gabinetów dentystycznych w szkołach. Przez to, że maluchy nie są zaznajamiane od małego z branżą stomatologiczną jest to dla nich totalna abstrakcja klinika stomatologiczna Poznań organizuje dni otwarte, w których dzieci mogą przyjść i zobaczyć jak pracuje klinika stomatologiczna oraz nieodpłatnie skorzystać z porady dentysty. 

   Jednak na takie akcje przychodzi bardzo mało uczniów w wieku szkolnym. To pewnie dlatego, że mają dużo więcej ciekawszych zajęć niż dentysta. Poznań jest świadkiem tego, iż dzieciaki przychodzą leczyć uzębienie dopiero wtedy, gdy jest już stanowczo za późno na drobne zabiegi naprawcze, a potrzebne są zdecydowanie drastyczniejsze środki- z leczeniem kanałowym włącznie.

Czemu dzieci boją się stomatologa?

   Po pierwsze, bo go nigdy nie widziały. Po drugie wiele ma w swoim gabinecie dziwnych narzędzi, gazików i lamp stomatolog Poznań już widział nie jedną sytuację, w której dziecko tak przeraźliwie płakało, kopało i wierciło się, że nic nie był w stanie zrobić <a href="https://glamsmilepoland.pl/">stomatolog Poznań</a> ma wiele specjalistów, którzy potrafią namówić oporne dzieciaki do podjęcia leczenia, lecz by mogli oni więcej zdziałać- potrzebna jest lepsza współpraca z rodzicami i szkołą, a tej niestety brak.

     Dzieci boją się dentystów także dlatego, że doskonale wiedzą, że każą im oni nie jeść słodyczy, nitkować zęby, czy regularnie przychodzić na przeglądy dentystyczne. Perspektywa takich spotkań wcale ich nie raduje, przez co opóźniają je, jak tylko mogą. Nie zdają sobie zupełnie sprawy, że takim zachowaniem najbardziej szkodzą samym sobie.
Podziel się