dentysta, stomatolog
- Zdrowie i uroda

Protetyka – proteza w jeden dzień

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się estetyczną kwestią jamy ustnej. Do lekarza protetyka należy się udać w momencie, w którym występują braki w uzębieniu lub jeśli naturalne zęby są słabe i nie wyglądają ładnie.

Protetyka – kim jest protetyk?

Protetyk zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wad zgryzu, bezzębia oraz chorób narządu żucia. Jest to specjalista, którego główną dziedziną jest uzupełnianie braków w uzębieniu oraz odbudowywanie tkanek uzębienia.

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zahacza także o chirurgię szczękową, onkologię, radiologię oraz laryngologię. Jeśli lekarz stomatolog nie może już nic zaradzić, to wówczas należy udać się właśnie do gabinetu protetycznego, aby odzyskać piękny uśmiech.

Proteza w jeden dzień – protetyka

W gabinecie protetycznym można liczyć na uzupełnienie braków uzębienia. Do wyboru są różne protezy, które można dopasować do indywidualnych preferencji. Oczywiście najlepiej jest skonsultować się z lekarzem, który doradzi najlepszą metodę leczenia.

Protezy zębowe można podzielić na ruchome i stałe. Ten pierwszy rodzaj jest tańszy i bardzo często wybierany przez starsze osoby. Stałe protezy najczęściej stosowane są w uzupełnianiu braków przednich zębów. Jest także możliwość uzupełnienia uzębienia podczas jednej wizyty. Nowoczesna technologia i najwyższej jakości materiały pozwalają na zamontowanie protezy w jeden dzień.

Protetyka – ile kosztuje proteza?

Ceny protez uzależnione są od wielu czynników. Przede wszystkim najważniejszy jest materiał wykonania protezy oraz jej rodzaj. Najtańsze są protezy akrylowe ruchome, których ceny zaczynają się od około 100-150 złotych za jednego zęba. Najdroższe są natomiast implanty ceramiczne, które mogą kosztować nawet 3000 złotych za zęba.

Do ceny protezy należy także doliczyć koszty badań i leczenia. Przed wyborem protezy i założeniem jej należy przeprowadzić szereg badań. Dodatkowo wszystkie zęby muszą być wyleczone, zanim zostanie założona proteza. Proteza w jeden dzień jest także dodatkowo płatna, gdyż wymaga użycia specjalistycznych materiałów oraz sprzętu. Pewne jest to, że nie warto oszczędzać na sztucznych zębach. Lepsze materiały będą bardziej wytrzymałe, a tym samym proteza będzie trzymać się lepiej i dłużej służyć.

Podziel się