dentysta, stomatolog
- Zdrowie i uroda

W czym pomaga ortodoncja?

Ortodoncja Poznań to jedna z dziedzin stomatologii. Specjaliści poruszający się w jej obszarze zajmują się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów oraz szczęki.

Leczenie ortodontyczne

Jak wiadomo, krzywe zęby utrudniają skuteczne czyszczenie, co wiąże się z tym, że są one bardziej narażone na choroby powstałe wskutek próchnicy. Warto zaznaczyć, że skrzywione zęby, które wymagają korekcji, utrudniają pracę mięśni żwacza, co prowadzić może do bólu głowy, szyi, barków, a nawet pleców. Dla pacjentów skarżących się na problem krzywych zębów najważniejsze są aspekty estetyczne.
Ortodonta Poznań przeprowadzający leczenie zapewnia poprawę stanu zdrowia jamy ustnej, a także poprawę wyglądu zębów. Warto udać się polecanego ortodonty, aby mógł on ocenić czy w danym przypadku będzie potrzebne leczenie ortodontyczne. Lekarz, który dokona analizy uzębienia, będzie mógł podjąć decyzje co do skuteczności leczenia ortodontycznego. Ortodonta przeprowadzający badanie diagnostyczne przeprowadzi wywiad z pacjentem, a także dokona innych czynności związanych z przywróceniem prostego uśmiechu. Warto zaznaczyć, że również nieletni mogą poddać się leczeniu. Ortodoncja dziecięca Poznań to okazja do wyleczenia krzywych zębów u młodych pacjentów.

Kto kwalifikuje się do leczenia ortodontycznego?

Warto zaznaczyć, że nie każdy pacjent potrzebuje leczenia ortodontycznego. Jeśli w obrębie jamy ustnej pojawił się przodozgryz górny, który polega na tym, że górne przednie zęby są bardzo wysunięte do przodu, to jest to jak najbardziej powód rozpoczęcia leczenia. Problemem może być również sytuacja odwrotna, w której to dolne zęby są za bardzo wysunięte do przodu lub wtedy gdy zęby górne są cofnięte. Wielu pacjentów skarży się również na mało estetyczny problem z zębami górnymi, które nie zachodzą na zęby dolne przy normalnym gryzieniu, jest to tak zwany zgryz krzyżowy. Co więcej, pacjenci, którzy mają zgryz otwarty, który charakteryzuje się wolną przestrzenią pomiędzy powierzchniami gryzącymi zębów bocznych oraz przednich w czasie gdy zęby tylne się stykają, również kwalifikują się do leczenia ortodontycznego. Specjaliści zalecają badania kontrolne zębów przynajmniej dwa razy w roku, warto o tym pamiętać, ponieważ można w ten sposób zwalczyć choroby, wtedy gdy dopiero się pojawiają. Jest to zdecydowanie sposób na generowanie oszczędności.

Podziel się