szczoteczka do zębów, dentysta, stomatolog
- Zdrowie i uroda

Co robi chirurg szczękowy?

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn to jedna ze specjalizacji dentystycznych zajmująca się leczeniem dolegliwości oraz schorzeń, które wymagają skomplikowanej interwencji.

Chirurg szczękowy Olsztyn

Chirurgia szczękowa to szereg działań mających na celu przeprowadzenie operacji, które mają pomóc w zniwelowaniu uszkodzeń czaszki. Zabiegom poddać się mogą pacjenci, którzy mają uszkodzony zgryz oraz dolną część zębów. Dziedzina ta zajmuje się ratowaniem bardzo trudnych przypadków, najczęściej dotyczy to osób, które uległy wypadkowi. Warto zaznaczyć, że zawód wykonywany przez chirurgów szczękowych to połączenie zawodu stomatologa oraz chirurga plastycznego. Specjaliści działający w obszarze tej dziedziny zajmują się wykonywaniem wielu skomplikowanych operacji. Warto nadmienić że fachowcy ci nie ograniczają się jedynie do operowania jamy ustnej, ponieważ wiele zabiegów przeprowadzić trzeba w obszarze szyi pacjenta lub twarzy. Chirurg szczękowy jest osobą odpowiedzialną za przeprowadzanie zabiegów z zakresu chirurgii urazowej, plastycznej a nawet usuwania torbieli czy niebezpiecznych dla życia nowotworów złośliwych.

Chirurg stomatolog Olsztyn

Najczęściej jednak specjaliści działający w tym obszarze stomatologii są odpowiedzialni za wykonanie wypełnień za pomocą specjalistycznych implantów. Chirurg, który posiada odpowiednią wiedzę może przeprowadzić zabieg polegający na wszczepieniu implantów zębów. Najczęściej tego typu zabiegi przeprowadza się wtedy gdy trzeba wykonać rekonstrukcję materiału kostnego w zębie. Implant wszczepić trzeba wtedy gdy pacjent ma duże braki w uzębieniu lub też cierpi na całkowite bezzębie. W celu poprawy jakości życia pacjentów, chirurdzy stomatologiczni najczęściej zakładają implanty zębów cylindryczne, które robi się z tytanu czyli odpornego na działanie wielu czynników materiału. Jest to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj implantów. Mimo popularności tytanu wiele osób decyduje się na zastąpienie go innym materiałem czyli ceramiką. Jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne ponieważ implanty te są odporne na działanie temperatury oraz kwasów i korozji. Warto nadmienić, że implanty szczękowe po to aby mocno się trzymały muszą być wszczepiane w kość szczękową, żuchwę bądź też do okostnej. Dzięki rozwojowi tej dziedziny stomatologii każda osoba cierpiąca na braki w uzębieniu może poddać się zabiegom rekonstrukcyjnym i na nowo poczuć komfort. Chirurgia stomatologiczna Olsztyn posiada bogatą ofertę.

Podziel się