gabinet stomatologiczny
- Zdrowie i uroda

Dentysta. Nie trzeba się go bać

Wizyty u dentysty dla wielu osób są bardzo stresujące. Jest to zrozumiałe, niejedna osoba słyszała wiele złego o leczeniu stomatologicznym lub ma złe doświadczenia wynikające z wcześniejszych wizyt u dentystów. Warto jednak zapomnieć o przeszłości. Może kiedyś leczenie stomatologiczne było bolesne. Kiedyś jednak nie było tak nowoczesnego sprzętu stomatologicznego, a przede wszystkim dobrych znieczuleń. Obecnie dentysta Łask jest w stanie tak znieczulić pacjenta, że z pewnością leczenie dentystyczne nie będzie go boleć.

Nie każdy dentysta Łask podaje znieczulenie

Osoby obawiające się bólu podczas leczenia stomatologicznego, powinny poinformować o tym dentystę. Stomatolog Łask przyjmuje wielu pacjentów. Część z nich leczenie stomatologiczne przechodzi bezboleśnie, więc nie musi on wiedzieć, że nasz próg bólu jest obniżony i – na przykład – u dentysty zawsze nas boli. Oczywiście samo podanie znieczulenia jest też chwilowym bólem, bowiem zastrzyk podawany w dziąsło musi wiązać się z takimi doznaniami, jednak i tu istnieje możliwość ucieczki od bólu. Dzieciom i osobom, które panicznie boją się bólu, dentysta specjalnym żelem może znieczulić dziąsło tuż przed podaniem zastrzyku, więc i wkłucie igły w dziąsło nie będzie boleć.

Czy wszędzie można liczyć na bezbolesne leczenie?

Oczywiście tu sprawdza się zasada mówiąca o tym, że w lepszym gabinecie leczenie stomatologiczne jest bardziej profesjonalne i mniej bolesne. Jednak i dentysta Pabianice, prowadzący niewielki gabinet, ale działający bardzo profesjonalnie, może zadbać o to, by leczenie było bezbolesne. Taki człowiek również dysponuje różnymi opcjami znieczulenia, trzeba jednak tu dodać, że nie zawsze na wyposażeniu gabinetu jest doskonały sprzęt stomatologiczny. Może to komplikować trudniejsze leczenie dentystyczne, nie jest to jednak generalna zasada, wiele bowiem zależy od umiejętności stomatologa i jego podejścia do pacjenta.

Wybór dentysty ma znaczenie

Bezbolesne leczenie może zagwarantować tylko dobry dentysta. Jeśli więc nie jesteśmy zadowoleni z jakości leczenia stomatologicznego, warto zmienić gabinet na lepszy. Przed wyborem innego, można popytać sąsiadów, rodzinę czy przyjaciół, którego stomatologa polecają. Pomocne są też opinie o lekarzach, które można znaleźć na stronach internetowych. Oczywiście warto pamiętać, że opinie mogą być prawdziwe lub nie. Niekiedy negatywne opinie pisze po prostu konkurencja. Jeśli więc dany dentysta ma pozytywne opinie przeplatane z negatywnymi, może to oznaczać, że jest na tyle dobry w swoim fachu, że innym stomatologom to przeszkadza i starają się mu zaszkodzić. Gdy już znajdziemy świetnego dentystę, warto wracać do niego dość często, bowiem tylko regularna kontrola stanu uzębienia gwarantuje mało inwazyjne, szybkie i tańsze leczenie. Zaniedbane zęby zawsze bowiem leczy się dużo trudniej.

Podziel się