przyłbica
- Przemysł

Jakie są rodzaje przyłbic ochronnych?

Na rynku jest bardzo wiele przyłbic ochronnych do wyboru, dzięki czemu można idealnie dopasować je do wykonywanych prac. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać największe zalety i wady dostępnych na rynku przyłbic.

Szeroki i różnorodny wybór

Największym zainteresowaniem cieszą się klasyczne przyłbice pasywne, które wyróżniają się niską masą własną, dzięki czemu znacząco zwiększa się komfort ich użytkowania. Wiele przyłbic tego typu wyposażonych jest w specjalne filtry wymienne. Przy wielu pracach doskonale sprawdzą się przyłbice z podwójną ochroną oczu. Po tego typu produkty najczęściej sięgają profesjonalni spawacze. Dużym zainteresowaniem cieszą się również przyłbice automatyczne, które zapewniają najwyższy poziom ochrony nie tylko oczu, ale również całej twarzy. Jeżeli chodzi o popularne przyłbice ochronne dla spawaczy, to najczęściej wyposażone są one w specjalne czujniki, które automatycznie reagują na zmieniające się światło.

Niezawodna przyłbica ochronna na twarz z polipropylenu

Oryginalne przyłbice bhp z polipropylenu bez problemu można dezynfekować za pomocą specjalnych płynów dostępnych na rynku. Polipropylen jest bardzo lekkim materiałem, ale pomimo tego zapewnia solidną konstrukcję. Wybierając przyłbice ochronne należy zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar głowy, ale również na dystans od twarzy, dzięki czemu raz na zawsze będzie można zapomnieć o kłopotliwym parowaniu. Godne polecenia są przede wszystkim przyłbice wykonane z materiału PET-G, który charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na zarysowania.

Dlaczego warto postawić na profesjonalne przyłbice?

Oryginalne przyłbice bhp są skuteczne, dzięki czemu znacząco zmniejsza się nie tylko ryzyko przenoszenia różnorodnych drobnoustrojów, ale również zwiększa się ochrona twarzy. Ergonomiczne przyłbice są funkcjonalne, a dzięki regulowanemu paskowi, można je idealnie dopasować do każdej głowy. Tylko idealnie dopasowane przyłbice nie zsuwać będą się podczas noszenia. Dużym atutem markowych przyłbic jest również to, że są one wykonane z lekkich materiałów, dlatego też nawet po całym dniu noszenia nie sprawiać będą one większych problemów zdrowotnych. Specjalna konstrukcja umożliwia bezproblemowe noszenie okularów i dodatkowych maseczek ochronnych. Bardzo dużym atutem profesjonalnych przyłbic ochronnych jest także doskonała przejrzystość. Wysokiej jakości polipropylen zapewnia doskonałe widzenie nawet w bardzo trudnych warunkach. Jest to sprzęt bhp, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Podziel się