szczęka, implanty
- Zdrowie i uroda

Implanty – dobro luksusowe?

Braki w uzębieniu mogą wpędzić w kompleksy. Nic więc dziwnego, że dentyści i protetycy poszukują nowych rozwiązań na komfortowe i estetyczne wypełnienie przerw. Minęła jednak era złotych zębów – teraz raczej montowane są implanty zębowe Poznań. Mimo dosyć dużego koszty, jest to rozwiązanie na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Do tego implanty Poznań nie obniżają komfortu życia – nie ma dodatkowych drucików czy zaczepów na zębach. Niezależnie od przyczyny braku w uzębieniu warto rozpatrzyć taką możliwość.

Implanty zębowe Poznań – alternatywy

Mimo atrakcyjnego wyglądu, jak i dużej wygody, implanty Poznań pozostają rozwiązaniem dosyć drogim i co ważne, niepodlegającym refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dlatego też, ludzie często wybierają alternatywy. Mimo niższego komfortu i mniej atrakcyjnego wyglądu spełniają one swoją funkcję. Takie alternatywy to mostki zębowe czy protezy. Wykonywane są one przez protetyka i nie wymagają ingerencji w strukturę kości. Konieczne jest jednak, aby dziąsło zagoiło się po ekstrakcji. Niestety mostki czy protezy często zawieszane są na innych zębach, co po pierwsze je obciąża, po drugie utrudnia codzienną higienę. W tym przypadku można jednak uzyskać dofinansowanie – różnica w cenie w stosunku do implantu jest duża i jeśli nie posiada się wolnych środków jest to dobre rozwiązanie. Mostki czy protezy zabezpieczają przed zapadaniem się dziąseł czy rozchwianiem sąsiednich zębów. W przypadku dobrego wykonania niewprawne oko nie wychwyci różnicy w pierwszej chwili pomiędzy zębem sztucznym, a naturalnym.

Zalety, jakie mają implanty zębów Poznań

Implanty mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie stałe – nie trzeba ich wyjmować do czyszczenia czy pielęgnacji. Razem z innymi, naturalnymi zębami podlegają normalnej, codziennej higienie. Ze względu na umieszczeniu ich w szczęce nie ma odczucia ciała obcego znajdującego się w ustach. Zatem, w gdy chodzi o komfort użytkowania nie ma praktycznie różnicy pomiędzy implantem a naturalnym zębem. Warto jednak zaznaczyć, że implanty zębów Poznań nie są rozwiązaniem dla każdego – istnieją osoby, które ze względu na gęstość kości nie mogą mieć przeprowadzonej operacji. Jeśli jednak implant znajdzie się już w czaszce korona zewnętrzna nie różni się pod względem fizycznym i estetycznym od zębów naturalnych. Jest to rozwiązanie dużo wytrzymalsze w porównaniu do protez i mostków. Dlatego też, wiele osób, jeśli może sobie pozwolić finansowo, wybiera właśnie implanty.

Podziel się