noclegi pracownicze
- Biznes

Jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę wybierając kwatery pracownicze?

Nie jest rekomendowane podejmowane pochopnych decyzji przy wyborze kwatery pracowniczej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że od warunków mieszkalnych będzie zależał nie tylko komfort osób zatrudnionych, ale również ich efektywność w pracy. Jakie czynniki odgrywają największą rolę?

Odległość od miejsca pracy

Jest to pierwszy aspekt, jaki musi uwzględnić pracodawca, który szuka noclegów dla swoich pracowników. Należy mieć świadomość, że odległość od miejsca wykonywanej pracy ma ogromne znaczenie.

Godny uwagi jest fakt, że lokalizacja kwatery pracowniczej blisko miejsca pracy będzie dodatkowo ograniczała koszty, które są związane z transportem. Ponadto osoby pracujące będą miały znacznie więcej czasu dla siebie.

Czym jeszcze powinny cechować się tanie noclegi dla pracowników?

Zalecane jest zwrócenie szczególnej uwagi na wyposażenie. Noclegi pracownicze powinny bowiem posiadać kilka elementów, które znajdują się także w domu. Oznacza to tym samym, że kuchnia musi być wyposażona praktyczne we wszystkie potrzebne sprzęty. Należy wśród nich wymienić lodówkę czy zmywarkę. Ponadto pracownicy powinni mieć możliwość korzystania z talerzy czy sztućców.

Nie można oczywiście zapomnieć dopytać o bardzo istotne szczegóły. Godny uwagi jest fakt, że nie zawsze w kwaterze będzie znajdował się ekspres do kawy. Pracownicy będą oczywiście potrzebowali miejsca do suszenia swoich ubrań i pralki. Bardzo przydatnym urządzeniem może być także odkurzacz. W pokojach muszą znajdować się wygodne łóżka, a także szafki, w których pracownicy będą przechowywać osobiste rzeczy. Należy mieć świadomość, że przynajmniej raz w tygodniu odbywa się sprzątanie. Pracownicy wtedy na kilka godzin muszą opuścić kwaterę.

Tanie noclegi dla pracowników, a płatności

Przedsiębiorca musi zdawać sobie sprawę, że przeważnie płatności są przyjmowane z góry. Oczywiście wszystkie kwestie muszą być dokładnie uregulowane umową, która następnie będzie podpisana przez dwie strony. Ponadto noclegi pracownicze nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać.

Obecnie ceny wynajmu zaczynają się od 20 złotych za dobę za jedną osobę. Należy mieć świadomość, że bardzo duży wpływ na cenę będzie miał standard urządzonego pokoju. Godny uwagi jest fakt, że w znacznej większości kwater pracownicy mogą korzystać z telewizora, a także Wi-Fi.

Podziel się