kasetony
- Dom i ogród

Kasetony – jakie jest ich zastosowanie?

Aranżacja wnętrz kojarzy się z urządzaniem pokoi w określony sposób i w wybranym stylu. Jednak często by osiągnąć zamierzony efekt konieczne jest zastosowanie odpowiednich elementów wzbogacających wystrój. Jednym z nich są kasetony oraz panele. W jaki sposób można dzięki nim sprawić, że użytkowanie danego pomieszczenia stanie się bardziej komfortowe?

Kasetony wyrównują powierzchnię ścian i sufitu

Jeśli ściany lub sufit w jednym lub w kilku pokojach są dalekie od perfekcji pod względem wypoziomowania, warto pomyśleć o materiałach, które to zmienią. Jeszcze do niedawna w tym celu wybierało się gips i farbę, a obecnie znacznie szybciej i prościej wprowadza się taką korzystną zmianę za pomocą kasetonów sufitowych lub ściennych, a także dzięki panelom sufitowym. Decydując się na przykład na kasetony sufitowe, można szybko zamaskować krzywizny, przeprowadzając wyłącznie „prace suche”. Kasetony ścienne, jak i sufitowe montuje się w prosty sposób, więc każdy będzie mógł z powodzeniem wykonać taką czynność.

Kasetony ścienne ozdobne nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter

Zarówno panele sufitowe, jak i kasetony na sufit lub na ścianę mogą przydać się również w innych okolicznościach. Nierzadko wybiera się panele na sufit po to, by nadać wnętrzu bardziej elegancki charakter. To samo odnosi się do kasetonów ściennych i sufitowych. Wystarczy tylko z oferty zamówić te o bardziej dekoracyjnej powierzchni, by pomieszczenie stało się bardziej ozdobne i reprezentacyjne. Dzięki kasetonom sufitowym i ściennym można stworzyć niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu i to w taki sposób, że wystrój nie będzie przytłaczający. Ozdobne kasetony na ścianę lub sufit mają subtelnie zaznaczone elementy dekoracyjne, dlatego też łatwo je dopasować do dowolnej aranżacji.

Panele i kasetony zapewniają dobrą akustykę

Niekiedy problemem w mieszkaniu, czy domu nie są nierówności ścian i sufitów, a zbyt małe poczucie prywatności. Dzieje się tak wtedy, gdy zawodzi izolacja akustyczna i najlżejszy krok stawiany piętro wyżej słyszy się w swoim mieszkaniu. Słysząc wszystkie te hałasy nie można czuć się w pełni komfortowo w swoim m, czy nawet w domu jednorodzinnym, jeśli każdy chciałby mieć zapewnione poczucie prywatności.

Z pomocą przychodzą wtedy kasetony sufitowe i ścienne lub panele sufitowe. Jedną z ich właściwości jest zapewnienie dobrej akustyki, a także izolacji termicznej. Wnętrza, w których zastosowano kasetony na sufit lub ścianę albo panele na sufit są bardziej przytulne i cieplejsze. Ponadto dzięki np. kasetonom sufitowym lub ściennym nie odnosi się wrażenia, że „ściany mają uszy”.

Podziel się