chirurg stomatolog, dentysta
- Zdrowie i uroda

Kiedy należy odwiedzić chirurga szczękowego?

Są sytuacje, w których niezbędna jest interwencja chirurga. Na szczęście ich lista nie jest bardzo długa, ale niemniej czasami bez interwencji specjalisty się nie obędzie. W jakich sytuacjach może się przydać chirurg stomatolog Tychy? Kiedy należy zgłosić się na wizytę? Co trzeba na ten temat wiedzieć?

Chirurg szczękowy Tychy – ekstrakcja zębów

Procedurą, którą najczęściej wykonuje chirurg dentysta Tychy jest ekstrakcja zębów. Najczęściej dotyczy to tzw. zębów mądrości, czyli ósemek. Zwykle ich usunięcie jest dość problematyczne, bo najczęściej rosną one krzywo albo też po prostu nie przebijają one w całości dziąseł. W takim wypadku konieczna jest interwencja chirurgiczna. To jedyny sposób na to by bezpiecznie i w całości usunąć ząb równocześnie nie narażając na uszkodzenia pozostałych zębów w łuku zębowym. Zwykle na przeprowadzenie takiego zabiegu nie decyduje się stomatolog. Po prosty wiąże się on ze zbyt dużą ingerencją w zdrowie pacjenta, by jej wykonanie było bezpieczne. Taką ekstrakcją powinien zająć się chirurg stomatolog Tychy we współpracy z profesjonalną asystentką chirurgiczną. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony bezpiecznie.

Założenie implantów – chirurg szczękowy Tychy

Do zadań, które są powierzane chirurgom, można zaliczyć także założenie implantów. To dość skomplikowana procedura, która zakłada umieszczenie w kości pacjenta śruby tytanowej. To ona jest podstawą do zamocowania korony imitującej naturalny ząb. Taka ingerencja w kość wbrew pozorom jest dość poważnym zabiegiem. Wykonujący ją chirurg dentysta Tychy musi wykazać się ogromną wiedzą i doświadczeniem, a do tego także precyzją. Zabieg ten powinien odbywać się też w odpowiednich warunkach. Oczywiste jest więc, że zwykłe gabinety dentystyczne najczęściej nie dysponują odpowiednimi warunkami i sprzętem. Chirurg szczękowy zajmuje się też podcinaniem wiązadełek, opróżnianiem ropni oraz odbudową zębów. Zdarza się, że zamiast decydować się na wstawienie implantu, można spróbować odbudować naturalną strukturę zęba. W wielu wypadkach to lepsze rozwiązanie niż wstawienie implanta, bo zmniejsza ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych. Oczywiście naturalny ząb zawsze pasuje do reszty uzębienia, tymczasem implant należy odpowiednio dopasować, co wymaga czasu i precyzji.

Podziel się