dentysta, stomatolog
- Zdrowie i uroda

Leczenie kanałowe – jak się do niego przygotować?

Czasami leczenie kanałowe jest niezbędne. To procedura wykonywana dość często, bo jest bezpieczna i bardzo skuteczna. Większość stomatologów prowadzi leczenie endodontyczne w swoich własnych gabinetach. Skoro jest ono tak powszechne, to warto wiedzieć, jak się dobrze do niego przygotować. O czym należy pamiętać?

Leczenie kanałowe Wrocław – wcześniej zdjęcie rtg

Żeby możliwe było przeprowadzenie leczenia kanałowego, stomatolog wcześniej musi poznać dokładny przebieg kanałów. To bardzo ważne, bo nie ma mowy o ich oczyszczeniu na ślepo. Stąd też konieczne jest wykonanie badania rtg. Na takim zdjęciu doskonale widoczny jest układ kanałów zęba oraz ich ilość. Dzięki temu stomatolog może przeprowadzić skuteczne leczenie. Jeśli zaś chodzi o, to kiedy powinno zostać wykonane zdjęcie, to zdania są podzielona. Część specjalistów pracuje na podstawie zdjęcia rtg wykonanego w ciągu 30 dni przed leczeniem. Inni nalegają, by badanie zostało wykonane podczas tej samej wizyty, co samo leczenie. To rozwiązanie daje pewność, że leczenie endodontyczne Wrocław odbywa się na podstawie aktualnych danych, co zdecydowanie zwiększa jego skuteczność oraz pozwala stomatologowi na podejmowanie najlepszych decyzji. Jednak by było to możliwe, gabinet musi mieć odpowiednie wyposażenie. W przeciwnym wypadku pacjent musi pojechać najpierw do innego punktu na wykonanie rtg a dopiero później do stomatologa na leczenie.

Endodoncja Wrocław – warto zarezerwować trochę czasu

Nie ma zasady, co do tego, jak długo powinno trwać pełne leczenie endodontyczne Wrocław. Czasami można przeprowadzić je podczas jednej wizyty, a w innych przypadkach konieczne jest przynajmniej kilka. Wiele zależy od stanu uzębienia i tego, jak poważny jest stan zapalny. Zapisując się na leczenie kanałowe Wrocław, koniecznie trzeba zarezerwować sobie sporo czasu. W tym wypadku pośpiech nie jest wskazany. Jeśli zależy Ci na tym, by leczenie trwało krócej, to możesz rozważyć skorzystanie z leczenia kanałowego pod mikroskopem. Być może w Twoim przypadku wybranie tej metody ma uzasadnienie i stomatolog wybierze właśnie je. Trzeba jednak podkreślić, że ulgę poczujesz już po pierwszym etapie leczenia kanałowego. Oczywiście, by leczenie było skuteczne, zawsze należy doprowadzić je do końca. Przerwanie wcześniej może oznaczać znaczne pogorszenie stanu.

Podziel się