zęby, dentysta, stomatolog
- Zdrowie i uroda

Jakie zalety mają nowoczesne korony cyrkonowe?

Korony zębowe Bielsko Biała to stosunkowo nowoczesne rozwiązanie stomatologiczne, które stosuje się przy bardzo mocno zniszczonych zębach. W dużej mierze to właśnie dzięki koronom możliwe jest przeprowadzenie rekonstrukcji zębów złamanych, usuniętych lub uszkodzonych przez próchnicę. Korony bardzo często zakłada się także po leczeniu endodontycznym.

Czym wyróżniają się korony z tlenku cyrkonu?

Korony cyrkonowe Bielsko jak sama nazwa wskazuje wykonywane są w całości z tlenku cyrkonu. Warto wspomnieć o tym, że cyrkon to ceramika najwyższej klasy, która zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nowoczesne korony cyrkonowe Bielsko wyróżniają się nie tylko niezwykła wytrzymałością i jakością, ale również lekkością i rewelacyjnymi walorami estetycznymi. Do największych zalet należy zaliczyć również bardzo wysoki stopień szczelności, czy też precyzyjne przyleganie. Cyrkon jak powszechnie wiadomo jest materiałem biozgodnym. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jest on bezpieczny i nie powoduje żadnych uczuleń.

Dlaczego warto?

Cyrkonowe korony zębowe Bielsko Biała w odróżnieniu do standardowych koron (porcelanowych i metalowych) zapewniają najbardziej naturalny efekt końcowy. Doświadczony stomatolog jest w stanie dobrać kolor korony, który idealnie pasować będzie do reszty zębów. Cyrkon jest doskonałym izolatorem ciepła i zimna. Osoby z koronami cyrkonowymi mogą konsumować zarówno ciepłe, jak i również zimne posiłki. W zależności od indywidualnych potrzeb można wykonać nie tylko korony całościowe, ale również częściowe. Cyrkonowe korony zębowe Bielsko Biała rewelacyjnie sprawdzą się na odcinkach przednich i bocznych naszego uzębienia.

Mosty protetyczne – co trzeba wiedzieć?

Aby odtworzyć utracone zęby stosuje się mosty zębowe Bielsko Biała. Dzięki mostom można nie tylko odbudować braki w łukach zębowych, ale również można poprawić estetykę jamy ustnej i artykulację. Mosty montowane są na stałe, dlatego też są wygodne w codziennym użytkowaniu. Największym zainteresowaniem cieszą się adhezyjne mosty zębowe Bielsko Biała, dzięki którym można uzupełnić pojedyncze braki zębów. Dużym zainteresowaniem cieszą się również standardowe mosty protetyczne licowane porcelaną. Jeżeli chodzi o samą strukturę mostu to może być ona wykonana nie tylko z metalu, ale również ze złota i powyżej opisanego cyrkonu.

Podziel się