zdrowe zęby
- Zdrowie i uroda

Nie trzeba się bać leczenia dentystycznego

Niemało osób bardzo boi się leczenia dentystycznego. Stomatolog Nowa Huta po prostu budzi u nich strach. Nie muszą wchodzić nawet do gabinetu stomatologicznego, wystarczy, że pomyślą o dentyście i pojawia się stres. Taki sposób myślenia o leczeniu dentystycznym powoduje oczywistą sytuację. Przerażony pacjent unika stomatologa, jak tylko może. Stomatolog Kraków Nowa Huta jest przez niego odwiedzany tylko w jednej sytuacji. Wtedy gdy stan zębów jest na tyle zły, że dolegliwości bólowe przeszkadzają w codziennej egzystencji. W takiej sytuacji najczęściej nie ma mowy o leczeniu zębów. Stomatolog Nowa Huta jest zmuszony usunąć chory ząb lub chore zęby. Nie trzeba do takiej sytuacji doprowadzać, niejeden dentysta Kraków Nowa Huta leczy bowiem bezboleśnie.

Dentysta powinien wiedzieć o obawach pacjenta

Jeśli mimo wszystko przełamiemy swój strach i zdecydujemy się na wizytę u dentysty, już na wstępie powinniśmy go poinformować o tym, że panicznie się boimy. Pacjent, który się boi, to dla stomatologa także utrudnienie, dlatego bez wątpienia zrobi on wszystko, by pacjenta nie bolało. W takiej sytuacji stomatolog Kraków Nowa Huta z pewnością wytłumaczy pacjentowi, co będzie robił. Co więcej, zaproponuje znieczulenie, które wykluczy ryzyko bólu podczas leczenia stomatologicznego. Oczywiście podanie znieczulenia – a podaje się je w zastrzyku wprost do dziąsła – również boli. Dobry dentysta Kraków Nowa Huta może jednak zastosować specjalny żel. Przed podaniem zastrzyku. Wstępnie znieczuli nim dziąsło, więc i samo podanie zastrzyku nie będzie boleć.

Leczenie zębów w narkozie. Dla bardzo zestresowanych

Pacjenci, którzy nie są w stanie pokonać strachu przed bólem, mogą też wybrać leczenie w narkozie. To w takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie. Anestezjolog przez wenflon poda do żyły środek, dzięki któremu pacjent zapadnie w chwilowy sen. Z całą pewnością nie będzie czuł żadnego bólu, co więcej, nawet nie będzie pamiętał, że siedział na fotelu dentystycznym. Oczywiście boleć może już po zakończeniu leczenia. Jest to normalne, jeśli leczenie związane było z wyrywaniem zębów, nacinaniem dziąseł czy innymi ingerencjami chirurgicznymi. Ten ból jest jednak inny. Rana boli tak jak każda inna, nie jest to jednak silny ból. I tu jednak można znaleźć rozwiązanie problemu. W sprzedaży są bardzo skuteczne środki przeciwbólowe. Gdy boli, warto je zażywać przez parę dni od wizyty u dentysty.

Pokonując swój strach i lecząc wszystkie swoje chore zęby działamy dla własnych korzyści. Wyleczone uzębienie nie będzie powodować kolejnych problemów bólowych, następne wizyty u dentysty będą zaś dużo przyjemniejsze.

Podziel się