suszone owoce, owoce bio
- Zdrowie i uroda

Owoce suszone niesiarkowane – zdrowa i pyszna przekąska

Suszone owoce bez cukru coraz chętniej wybierane są jako przekąska. Są smaczne i mogą być dodawane do wielu dań słodkich i wytrawnych.

Owoce suszone naturalnie – witaminowa przekąska

Suszone owoce są bardzo chętnie wybierane przez osoby, które są na diecie pomimo tego, że zawierają dużo kalorii. Jednak już kilka owoców wystarczy, aby poprawić funkcjonowanie organizmu i przyspieszyć przemianę materii.

Owoce suszone niesiarkowane są doskonałą przekąską, po którą warto sięgnąć zimową porą. Wówczas w sklepach ciężko jest dostać świeże owoce dobrej jakości. Suszone owoce nie zawierają tłuszczu, a za to są bombą witaminową. Ilość witamin i mikroelementów zależna jest od rodzaju owoców. W większości z nich można znaleźć witaminy A, C i B. Dodatkowo warto spożywać codziennie po kilka suszonych owoców, aby uzupełnić niedobory żelaza, wapnia i błonnika.

Owoce suszone niesiarkowane

Bardzo często na opakowaniu jest napis, że owoce są niesiarkowane. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim owoce suszone są naturalnie i podczas tego procesu nie jest dodawany konserwant w postaci siarki. Konserwant E220 jest częstym dodatkiem do żywności i największe jego ilości można znaleźć w bakaliach i właśnie suszonych owocach.

Jest jednak wielu producentów suszonych owoców, którzy oferują swoje produkty bez dodatku siarki. Takie owoce są zdrowsze i podczas procesu suszenia nie tracą cennych witamin i minerałów. Jedynym minusem jest fakt, że niesiarkowane suszone owoce wyglądają mniej atrakcyjnie. Jednak nie jest to duża wada, zważywszy na aspekt zdrowotny.

Suszone owoce bez cukru – jakie są najpopularniejsze?

W sklepach można znaleźć szeroką ofertę suszonych owoców. Przede wszystkim wybierając tego typu produkt, należy sprawdzić skład. Najlepsze i najzdrowsze są owoce suszone naturalnie bez konserwantów. Mają one znacznie więcej składników odżywczych i są smaczniejsze.

Najczęściej w sklepach można wśród “owoce suszone niesiarkowane” znaleźć suszone śliwki, które są znakomitym dodatkiem do bigosu. Drugą popularną przekąską są rodzynki, które doskonale pasują do ciast. Na problemy z drogami moczowymi świetnie sprawdza się suszona żurawina, która zawiera bardzo dużo witaminy C. Można także znaleźć daktyle, morele czy figi. Coraz popularniejsze stają się również przekąski w formie chipsów. Przepysznie smakują chipsy z bananów czy jabłek, które można samodzielnie wysuszyć w domu.

Podziel się