dentysta, stomatolog
- Zdrowie i uroda

Kiedy wybrać się do ortodonty?

Dbanie o prawidłowe zdrowie oraz rozwój zębów i zgryzu to nie lada zadanie. Warto pamiętać o tym, że nie zawsze zęby wyrastają w prawidłowy sposób. Jeżeli zauważa się takie trudności na przykład u swojego dziecka, ortodonta dziecięcy Kraków będzie specjalistą, do którego trzeba umówić się na pierwszą konsultację.

Ortodoncja Kraków

Ortodonta to specjalista, który zajmuje się dobieraniem aparatów ortodontycznych, mających na celu prostowanie zębów. Nie da się ukryć, że w ostatnich latach do dobrych ortodontów są spore kolejki. Ludzie coraz więcej inwestują w wygląd swoich zębów, decydując się na aparaty ortodontyczne Kraków nawet w dorosłości. Często dopiero w tym wieku operują funduszami, które pozwalają im na podjęcie tak kosztownego leczenia.

Aparaty ortodontyczne Kraków

Współcześnie aparaty ortodontyczne nosi coraz więcej dorosłych ludzi. Zanim podejmie się współpracę z ortodontą, trzeba zająć się zdrowiem jamy ustnej. Konieczne jest wyleczenie wszystkich ubytków, a także zdjęcie kamienia nazębnego. Zęby muszą być dobrze przygotowane do założenia aparatu, który nie będzie zdejmowany nawet przez 2 lata.

Ortodoncja Kraków – przebieg leczenia

Gdy podejmujemy leczenie u ortodonty, musimy nastawić się na częste i regularne wizyty. Za każdym razem, gdy ortodonta Kraków będzie dokręcał drut w aparacie, będziemy musieli zmagać się z bólem i dyskomfortem. Jednym słowem leczenie ortodontyczne to dosyć męcząca sprawa, związana z dużymi wydatkami. Mimo wszystko warto zainwestować w wygląd swoich zębów, aby pozbyć się problemów oraz na przykład trudności z wymową.

Ortodonta dziecięcy Kraków na NFZ

Jeżeli chodzi o dzieci, istnieje możliwość refundacji aparatu ortodontycznego. To ogromny plus dla tych rodziców, którzy nie mogą leczyć swoich pociech w prywatnych gabinetach. Dlaczego warto wybrać się z dzieckiem do ortodonty? Bo to nie tylko ważne dla jego autoprezentacji, samopoczucia, niwelowania kompleksów. Wady zgryzu związane są też z problemami z wymową, seplenieniem. Warto zatem od małego dbać o to, by nadzorować rozwój zgryzu swojego dziecka, a jeżeli pojawią się jakiekolwiek podejrzenia, że coś może iść nie tak, wybrać się do ortodonty. Leczenie w młodszym wieku jest bardziej efektywne, ponieważ zęby udaje się szybciej wyprostować. W późniejszych etapach leczenia rzadziej wracają one też do swojego wcześniejszego położenia.

Podziel się