gabinet stomatologa, dentysta
- Zdrowie i uroda

Ortodonta dla dzieci i dorosłych w Poznaniu

Obecnie medycyna estetyczna rozwija się w niesamowitym tempie, obserwujemy coraz więcej możliwości poprawy naszego wyglądu zewnętrznego, zwłaszcza w stomatologii.

Zdrowy i piękny uśmiech jest marzeniem każdego człowieka, niezależnie od wieku, natomiast nie mniej istotny jest odpowiedni układ naszych zębów, a dziedzinę związaną z leczeniem oraz diagnostyką nieprawidłowości w tym kierunku nazywamy ortodoncją. Najczęściej to pojęcie kojarzy nam się z problemami w uzębieniu dzieci, jednak ortodoncja Poznań zapewnia opiekę każdemu pacjentowi, niezależnie od wieku.

Czym zajmuję się ortodoncja Poznań?

Głównym celem prowadzenia leczenia ortodontycznego jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniego wyglądu naszego uśmiechu poprzez właściwe i równomierne rozstawienie naszych zębów. Jest to mocne uproszczenie, ponieważ ortodoncja to przede wszystkim odpowiednia diagnostyka problemu, lekarz ortodonta nie tylko prostuje nasze zęby ale również wnikliwie bada przyczyny tego zjawiska, odpowiednio dobierając aparat do potrzeb pacjenta. Często sprowadza się to również do badania nawyków pacjenta i jego codziennych aktywności, które również mogą mieć wpływ na pojawienie się problemów z uzębieniem.

Wybierz właściwego ortodontę

Wybór odpowiedniego lekarza jest pierwszą i zarazem kluczową decyzją, rzutującą na końcowy wygląd naszego uśmiechu. W trakcie naszej pierwszej wizyty dentysta przeprowadza z nami szczegółowy wywiad, badając przesłanki do podjęcia leczenia ortodontycznego takie jak nierówne uszeregowanie zębów i ścieranie ich koron. Na wizycie kontrolnej ortodonta przeprowadza w szczególności: 
  • badania wewnątrz i zewnątrzustne oraz ich dokumentację fotograficzną
  • pobranie odpowiednich wycisków uzębienia do gipsowych modeli
  • zlecenie wykonania kompletnych zdjęć rentgenowskich (obecnie w większości klinik mamy możliwość wykonania zdjęć od ręki przez radiologa) Przy okazji kolejnej wizyty, po analizie wyników przeprowadzonych badań nasz ortodonta jest w stanie przedstawić kompleksowy plan leczenia pacjenta oraz jego przewidywaną długość. Na tym etapie również zapada decyzja odnośnie rodzaju aparatu> Ortodonta Poznań gwarantuje pacjentom badania na najwyższym poziomie oraz profesjonalizm naszych dentystów w każdym calu, wpływający na jakość, skuteczność oraz długość leczenia.

Profilaktyczna ortodoncja dziecięca Poznań

Zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży wczesna decyzja na wizytę u ortodonty pozwoli zapobiegać poważniejszym zmianom w kształcie naszego uzębienia, oraz co oczywiste pozwoli na zmniejszenie kosztów całego leczenia i przełoży się na długość jego trwania. Nie jest istotny wiek pacjenta a ułożenie i kształt jego zębów, natomiast u młodszych osób uzębienie jest zwyczajnie podatniejsze na korekty.
Warto pamiętać również, że korekta układu zgryzu pozwoli nam na dokładniejsze szczotkowanie naszych zębów, co skutecznie zmniejsza ryzyko pojawienia się próchnicy nawet o połowę.

Podziel się