gabinet stomatologiczny, dentysta
- Zdrowie i uroda

Narkoza u dzieci – co trzeba o niej wiedzieć

Bardzo dużą część pacjentów gabinetów stomatologicznych stanowią dzieci – niestety zjawiają się w gabinecie dentystycznym nie tylko na wizyty kontrolne bądź w celu wykonania zabiegów profilaktycznych takich jak lakowanie – bardzo często jest to również próchnica. Mały pacjent to zawsze trudny przypadek – czasem konieczne jest zastosowanie narkozy.

Narkoza u dzieci – sposób na zabieg stomatologiczny

Nie wszystkie dzieci współpracują ze stomatologiem – niektóre bardzo długo oswajają się z tą sytuacją, innym przychodzi to szybciej. Im mniejsze dziecko, tym zabieg dentystyczny trudniej przeprowadzić – już samo wytrwanie w fotelu w jednej pozycji z otwartą buzią jest bardzo męczące. Jeśli zabieg nie jest konieczny, to możemy z niego zrezygnować, ale co w sytuacjach, gdy ząb sprawia ból i koniecznie trzeba go wyleczyć? W tym celu można zastosować co najmniej dwa rozwiązania – jednym jest gaz rozweselający, a drugim narkoza u dzieci. W szczególnie trudnych przypadkach stosuje się narkozę. Leczenie zębów pod narkozą u dzieci to czasem jedyny sposób na przeprowadzenie koniecznego zabiegu stomatologicznego i tak naprawdę nie ma się czego obawiać.

Leczenie zębów pod narkozą u dzieci cena

Na czym polega leczenie zębów pod narkozą u dzieci? Dziecku już na godzinę przed zabiegiem podaje się preparat uspokajający, np. w postaci syropu, aby wprowadzanie w narkozę przebiegło szybko i sprawnie. W przypadku leczenia stomatologicznego narkozę u dzieci przeprowadza się z pomocą rurki dotchawicznej, którą w trakcie zabiegu dostarcza się tlen oraz środek znieczulający. Dzięki temu stomatolog może spokojnie przeprowadzić zabieg stomatologiczny, a mały pacjent nie odczuwa z tego powodu żadnego dyskomfortu. Jeśli więc przed nami zabieg u szczególnie trudnego małego pacjenta, to warto wybrać leczenie zębów pod narkozą u dzieci cena tego zabiegu jest dość spora, ale chodzi przecież o dobro dziecka.

Leczenie zębów pod narkozą u dzieci – jakie koszty?

Narkoza u dzieci to zawsze dodatkowe koszty, które musi pokryć rodzic, ale niewątpliwe pozwala ona uniknąć traumatycznych przeżyć. Oczywiście stosuje się ją tylko wtedy, gdy niemożliwe jest przeprowadzenie tradycyjnego leczenia stomatologicznego. Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą u dzieci cena obejmuje samo znieczulenie, które im trwa dłużej, tym koszt jest wyższy, a także konsultację i opiekę anestezjologiczną.

Podziel się