protezy, dentysta, stomaolog
- Zdrowie i uroda

Protezy na implantach o licznych zaletach

Każdy z nas chciałby cieszyć się pięknym i kompletnym uzębieniem jak najdłużej – niestety zęby są podatne nie tylko na próchnicę i inne choroby, ale z czasem po prostu naturalnie się zużywają, stają się coraz słabsze i mniej odporne. W momencie, gdy dochodzi do bezpowrotnej utraty choć jednego zęba, zaczynamy zastanawiać się, czym go zastąpić. Jednym z rozwiązań jest proteza na implantach.

Proteza na implantach – trwałe i komfortowe rozwiązanie

Protezy na implantach to rozwiązanie protetyczne, które ma wiele zalet, w tym przede wszystkim w pełni pozwala odzyskać komfort posiadania wszystkich zębów zamocowanych na stałe. W przeciwieństwie do protez ruchomych proteza na implantach sprawia, że nasze życie jest podobne do dotychczasowego, czyli z czasów, gdy posiadaliśmy własne uzębienie – można spożywać wszystkie pokarmy jak do tej pory i nie musimy się obawiać, że szczęka będzie wysuwać się w trakcie jedzenia czy mówienia. Ponadto także higiena jest taka sama – wystarczy do tego celu szczoteczka i pasta. Nic więc dziwnego, że takie rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jak wygląda mocowanie protezy na implantach?

Implanty to sztuczne korzenie, które wprowadzane są w kości naszej żuchwy i szczęki. Gdy zrosną się z nimi, to po pełnym wygojeniu następuje mocowanie protezy na implantach. Jest to proces, który składa się z kilku etapów, w którym jest także czas na rekonwalescencję. Niemniej jego efektem są trwałe i wytrzymałe protezy na implantach. Ponadto w przypadku protez na implantach nie trzeba się obawiać, że implant może być traktowany przez organizm jako ciało stałe – są one wykonane z materiałów biokompatybilnych. Zarówno implanty, jak i zamocowane na nich korony mogą być wykonane z bardzo różnych tworzyw, które mają także wpływ na ostateczny koszt całego zabiegu.

Cena protez na implantach

Mocowanie protezy na implantach to rozwiązanie, które niesie wiele zalet, ale niestety nie jest refundowane – oznacza więc, że musimy ponieść wszystkie koszty. Cena zależna jest o wielu czynników, w tym m.in. ilości implantów oraz materiału z jakiego zostały one wykonane. Ponadto do tego dochodzi również cena koron, które zostaną na implantach zamocowane – w tym przypadku duże znaczenie ma także materiał, z jakiego zostaną wykonane. Warto więc dobrze rozeznać się w ofercie i wybrać rozwiązanie, które najbardziej nas satysfakcjonuje, także finansowo.

Inny artykuł w podobnej tematyce: https://cafe-bazylia.pl/najwieksze-mity-o-implantach-zebowych/

Podziel się