stomatolog, dentysta
- Zdrowie i uroda

Metody wybielania zębów u stomatologa Wrocław

Piękny i zdrowy uśmiech stał się dla wielu ludzi tym, czym kiedyś były zadbane włosy i paznokcie. Świadczy o wysokiej kulturze i tym, że ktoś dba o swoje zdrowie. Moda na śnieżnobiały uśmiech nie mija, a dobry dentysta wrocław będzie wiedział, jaką metodę wybielania wybrać, by efekty były olśniewające.

Czy warto wybielać zęby u stomatologa wrocław?

Istnieje sporo metod wybielania zębów, a wiele z nich można stosować w domu. Każdy dobry dentysta wrocław przestrzega jednak, że samodzielne wybielanie zębów nie przyniesie oczekiwanych efektów a co więcej, może być szkodliwe dla zębów i dziąseł.

Z problemem pożółkłych lub poszarzałych zębów warto udać się do dentysty wrocław, ponieważ przed samym zabiegiem wszystkie zęby powinny być wyleczone z próchnicy. Ponadto przed wybielaniem trzeba poddać zęby zabiegom higienizacji, takim jak:

  • skaling,
  • piaskowanie,
  • fluoryzacja.

W gabinecie też będzie można omówić skuteczność poszczególnych metod wybielania. Wybielanie zębów na własną rękę na pewno będzie metodą najtańszą, ale też najmniej skuteczną. Każdy, kto oczekuje dobrych efektów, powinien zaufać profesjonalistom.

Wybielanie zębów lampą

W gabinecie dentystycznym można wybielić zęby przy pomocy lampy led lub beyond. Lampa led działa na zewnętrzną warstwę szkliwa i umożliwia wybielenie zębów o kilka odcieni a efekt utrzymuje się około 9 miesięcy.

Z kolei lampa beyond polecana jest w przypadku dużych przebarwień. Wykazuje większą skuteczność niż lampa led. Sam efekt wybielania utrzymuje się nawet dwa lata. To metoda droższa, ale znacznie bardziej skuteczna.

Przy wyborze lampy warto zasugerować się tym, co poleci dentysta wrocław. To on będzie w stanie ocenić stopień przebarwień i wskazać najskuteczniejszy sposób na pozbycie się ich.

Licówki

Trwały efekt wybielenia dają również licówki. To nakładki na zęby, które mogą utrzymywać się nawet kilka lat. Są odporne na przebarwienia, które pojawiają się na naturalnych zębach nawet po wybieleniu.

Stomatolog Wrocław dobiera licówki do naturalnych zębów i może dzięki nim ukryć nie tylko przebarwienia, ale i nieestetyczny kształt zębów lub ukruszone szkliwo.

Co powoduje przebarwienia na zębach?

Do najczęstszych przyczyn przebarwień zalicza się spożywanie określonych produktów spożywczych, takich jak kawa i herbata. Ponadto zęby żółkną również od palenia papierosów. Niektóre lekarstwa, zwłaszcza antybiotyki, również mogą powodować zmianę koloru zębów.

Podziel się