zęby, dentysta
- Zdrowie i uroda

Czy leczenie ortodontyczne jest finansowane przez NFZ?

Wady zgryzu to dosyć częsty problem dzieci i osób dorosłych. Jedynym ratunkiem jest udanie się do ortodonty. Jednak przed umówieniem się na wizytę zastanawiamy się, czy możemy skorzystać z usług lekarza ortodonty w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Kto i kiedy może bezpłatnie założyć aparat oraz czy jest on równie skuteczny, jak te w gabinetach prywatnych?

Darmowy aparat na zęby wyłącznie dla dzieci

Niestety możliwość założenia darmowego aparatu na zęby mają tylko dzieci do 12 roku życia. Warto wiedzieć, że nasza pociecha w ramach NFZ może skorzystać jedynie z aparatu ruchomego, ponieważ za stały musimy już zapłacić z własnej kieszeni bez względu na to, jaki gabinet ortodontyczny odwiedzimy.

Rodzice starszych dzieci, w tym także osoby dorosłe będą musiały pokryć te koszty samodzielnie. Pomimo tego nie warto rezygnować z leczenia ortodontycznego, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Ortodoncja Poznań to jedyne sensowne rozwiązanie, jeśli chodzi o wady zgryzu.

Aparat na zęby Poznań pozwala na ich prostowanie dzięki czemu, możemy zacząć się uśmiechać bez ograniczeń. Daje to nie tylko świetny efekt estetyczny, ale również wpływa na lepsze samopoczucie i pewność siebie.

Aparat stały i ruchomy- różnice

Każdy, kto jest zainteresowany założeniem aparatu na zęby, powinien sprawdzić, jakie wyróżnia się ich rodzaje. Oczywiście to ortodonta ostatecznie decyduje o tym, jak, będzie, przebiegało leczenie. Dobrze by było, jednak, aby mieć, chociażby podstawową wiedzę na ten temat.

Ortodonta Poznań podczas wizyty określi, z jaką wadą ma do czynienia i jakie kroki podjąć, aby ją zlikwidować. Aparat na zęby Poznań potrafi całkowicie pozbyć się problemu, ale istotne jest jak najszybsze podjęcie leczenia.

Aparat stały, jak sama nazwa wskazuje, jest umieszczany na stałe, gdzie pacjent nosi go całą dobę. Jeżeli chodzi o aparat ruchomy to, zakłada się go zazwyczaj na noc lub na kilka godzin w ciągu dnia. Ten pierwszy ma na celu wyleczenie poważniejszych wad u dzieci i dorosłych. Natomiast drugi stosuje się u młodszych dzieci, aby zlikwidować niewielkie wady.

Wady zgryzu mogą być leczone w każdym wieku

Jeżeli nasza sytuacji finansowa nie pozwala w danym momencie na to, by udać się do lekarza ortodonty, możemy zrobić to w przyszłości. Ortodoncja Poznań jest przeznaczona dla każdej osoby, która chce poprawić swój uśmiech. Ponadto specjalista podczas wizyty wytłumaczy poszczególne etapy leczenia. Będziemy wtedy wiedzieli, z jakimi kosztami musimy się liczyć.

Ortodonta Poznań jest w stanie pomóc nawet w najgorszych przypadkach. Niekiedy potrzebna jest współpraca z chirurgiem, ale tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z poważnymi wadami.

Podziel się