panele 3d
- Dom i ogród

Panele 3d – nowoczesne i modne ściany

Panele ścienne 3d wykonane są z gipsu, poliuretanu, drewna, płyty MDF czy betonu. Ich ogromna różnorodność daje szansę na stworzenie niezwykle efektownych ścian, które staną się ozdobą salonu, przedpokoju czy przestrzeni biurowej. Co warto wiedzieć przed zakupem kasetonów 3d?

Salon, przedpokój czy sypialnia?

Panele 3d są bardzo ciekawym pomysłem na nowoczesną ścianę. Niezliczone wzory zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu kasetony 3d wykorzystywane są do dekoracji domów jak i biur, ścian oraz sufitów. Jest to materiał, który daje ogromne możliwości.

Najczęściej panele 3d wybierane są do salonów. Na dużej ścianie, która jest dobrze widoczna pozwalają stworzyć niebanalną dekorację, która zachwyca przestrzenną strukturą i ciekawym wzorem.

Kasetony 3d gipsowe i betonowe sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych bądź industrialnych. Ich surowy charakter podkreśli styl minimalistyczny mieszkania. Drewniane panele 3d świetnie wpiszą się w styl klasyczny lub skandynawski, a panele ażurowe pozwolą na stworzenie wnętrza subtelnego i delikatnego.

Do przedpokoju idealne będą panele 3d z pcv, które są delikatne i stosunkowo cienkie, dzięki czemu ich zamontowanie nie wpłynie na szerokość korytarza. Zaletą paneli z pcv jest łatwe czyszczenie, co ma ogromne znaczenie w przedpokoju, gdzie często wieszamy ciuchy czy stawiamy sprzęt sportowy.

Kasetony 3d to nie tylko dekoracja, która sprawdza się w mieszkaniu. Jest to również idealne rozwiązanie do nowoczesnych biur, gdzie właściciel zwraca uwagę na ciekawy design. Panele 3d można wykorzystać na ścianie, ale również z ażurowych paneli subtelnie wydzielić miejsca dla pracowników.

Montaż – nie tylko dla fachowców

Zaletą paneli 3 d jest również stosunkowo łatwy montaż. Nie jest to zadanie, z którym nie poradzi sobie osoba mająca podstawowe doświadczenie w remontowaniu mieszkań.

Przed położeniem kasetonów ścianę należy dokładnie oczyścić. Nie są problemem drobne pęknięcia ściany, ale odchodząca farba czy tynk już tak. Koniecznie przed położeniem kleju ściana musi zostać zagruntowana, dzięki temu klej będzie miał lepszą przyczepność.

Panele ścienne 3d kleimy na tzw. placki. Na każdy panel nakładamy klej, a następnie przykładamy go do ściany. Bardzo ważne jest ułożenie paneli tak, by idealnie dolegały do siebie, gdy chcemy malować je po przyklejeniu. Panele, które już zostały pomalowane powinny być układane w 2 milimetrowych odstępach.

Przed przyklejeniem paneli koniecznie trzeba sprawdzić czy krawędzie idealnie do siebie pasują. Czasami konieczne jest przeszlifowanie papierem ściernym, by uzyskać idealny wygląd.

Podziel się