case, etui
- Technologia

Etui zapewniające bezpieczeństwo telefonu

Telefony komórkowe są coraz bardziej rozbudowane technologicznie. Nie stanowią już tylko prostego aparatu do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych. Ich wyświetlacz zajmuje praktycznie cały front, wyposażone są w wysokiej jakości aparaty, czasem więcej niż dwa. Dodatkowo ich procesor musi być coraz bardziej rozbudowany by poradzić sobie z dodatkowymi aplikacjami, które służą aktualnie praktycznie do wszystkiego. Elementy te muszą podlegać ciągłej miniaturyzacji, przez co stają się bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Ringke case na telefon by zabezpieczyć swoje dane

Kluczowym w zabezpieczaniu telefonu przed uszkodzeniem jest oczywiście unikanie sytuacji, kiedy może do niego dojść. Nie jest to jednak zbyt łatwe, bo przecież nikt nie planuje wypadków. Dlatego też producenci dokładają wszelkich starań by obudowa coraz bardziej skomplikowanych urządzeń była solidniejsza i wytrzymalsza. Mają jednak ograniczone pole manewru, jeśli nie chcą zbyt obciążać telefonu. Dodatkowo wykonanie ze szkła praktycznie całej frontowej części sprawia, że telefon staje się kruchy. Kluczowym jest, zatem zastosowanie dóbr komplementarnych odpowiedni ringke case na telefon to nie tylko estetyczny gadżet. Ma za zadanie zaabsorbować energię po upadku czy uderzeniu i nie przenosić jej dalej na elementy telefonu. Dlatego też etui powinno nieco wystawać poza ścianki smartfonu. Sprawia to, że nawet w razie upadku, to etui uderzy pierwsze i przejmie wstępną energię uderzenia. Drugim z elementów, które zabezpieczają przed zniszczeniem urządzenia są wszelkiego rodzaju osłony ekranu: szkła hartowane, pokrywy żelowe i inne ich odpowiedniki. Dzięki ich zastosowaniu ekran nie straci swoich dotykowych właściwości ani nie potłucze się. A w przypadku współczesnych telefonów sprawia to, że urządzenie staje się kompletnie bezużyteczne.

Dlaczego lepiej wybrać ringke etui, a nie chiński odpowiednik?

Estetyczny dobór dóbr komplementarnych do telefonu ma znaczenie. Jednak w przypadku elementów ochronnych, jakim jest na przykład ringke etui ten czynnik powinien zostać odsunięty na dalszy tor. Kluczową jest zdolność do absorbcji energii. Oczywiście rynek jest pełen kolorowych, atrakcyjnych wizualnie etui, jednak czy utrata telefonu i wszystkich danych jest warta posiadania etui i postacią z ulubionego serialu czy książki? Szczególnie, że również dobrej jakości etui są estetycznie wykonane i mają atrakcyjne grafiki.

Podziel się